Genel

Ahi Haftası Kutlandı


Ahilik Haftası Kutlandı

Belediyemiz, Valilik ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Ahilik Haftası nedeniyle ortak düzenlediği programa Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı Valimiz Yunus Sezer ve il protokolü, esnaf ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi

Ahilik haftası Kutlamaları ilk olarak Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Süleyman Köstekli’nin il protokolünü ziyareti ile başladı. Daha sonra kutlama etkinlikleri Belediyemiz önünden Mehter takımı eşliğinde Zafer Caddesinden İl Kültür Merkezi önüne kadar kortej yürüyüşü yapıldı.

Kortej yürüyüşünün ardından Program İl Kültür Merkezinde devam etti. Burada Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı bir konuşma yaptı. Konuşmasında ‘Ahilik ile sayılmış olan kurallar aslında bir insanın meziyetinde asgari olması gerekir. Dürüstlük, Her insan dürüst olmak zorunda bütün kuralların tamamı aynı zamanda esnaflar vasıtasıyla insanlara örnek olan davranışlardır. Sadece esnaflarımızın değil ticaret erbaplarının değil bütün insanlarımızın uyması dileğiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum’ dedi.

Konuşmaların ardından devam eden programda yılın ahileri seçilen esnaflara Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı, hediyelerini takdim etti. Şed kuşatma töreni yapılarak başkanımıza şed kuşağı takıldı. Daha sonra katılımcılara ahilik pilavı ikram edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı