GenelGüncel

Kan Bağışı Etkinliği Düzenledi

Kırıkkale Valiliğimiz, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Türk Kızılayı işbirliği ile sağlık çalışanlarına ve vatandaşlara yönelik kan bağışı etkinliği düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önünde kan vermenin önemini vurgulamak ve farkındalık oluşturmak üzere düzenlenen etkinlik gün boyunca devam etti. Ankara Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Uğur KAHRAMAN’ın katılarak destek verdiği etkinliğimize İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı birimlerimiz ile Valilik personelimiz katılarak kan bağışında bulunmuşlardır. 

Mobil kan bağış aracı ve sağlık ekipleri eşliğinde düzenlenen etkinlik hakkında bilgiler veren İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, yılda bir veya iki kez yapılacak olan kan bağışının birçok insana yaşam umudu olabileceğini söyledi. Kan bağışının olmadığı bir toplumda, binlerce kişinin hayatını kaybedebileceğine dikkat çeken İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, düzenli kan bağışında bulunmanın insan hayatını kurtarmada önem arz ettiğini, herkesin bir gün kana ihtiyaç duyabileceğini, bu sebeple tamamen gönüllülük esasına dayalı bir bilinçle her bireyin kan vermesi gerektiğini ifade etti. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı