Güncel

Sulakyurt’un Fedakar Öğretmeni!

Memleket ve meslek aşkı öğretmeni Sulakyurt’a döndürdü!

Kırıkkale merkez Sulakyurt ilçesi kütüğüne bağlı Şule Öcal, Muğla/Fethiye’de ikamet etmekte iken, bütün her şeyi bir kenara itip, kendi memleketinde çocuklara eğitim ve öğretim vermek için geri döndü.

Bilindiği üzere öğretmenlik bilhassa ülkemizde çok kutsal ve değerli mesleklerden birisidir. 1 öğretmen onlarca çocuğa eğitim verir, ilerde aralarından çeşitli mesleklerde insanlar yetiştirilir. Belkide aralarından birisi çıkar ülkeyi yönetir ve daha iyi yerlere taşır. Bu sebepledir ki, öğretmenlik ülkemizde çok saygın meslekler arasında yer alır. Çünkü insan yetiştirme sanatıdır aynı zamanda..

Şule Öcal bu öğretmenlerimizden bir tanesi ve bütün her şeyini belkide geleceğe dönük bir çok hayalini yatırımlarını bir kenara koyup, memleketine Sulakyurt’a geri dönerek, öğretmenlik mesleğine burada devam etmek aynı zamanda hemşehrilerinin çocuklarını eğitmek okutmak için bütün fedakarlığı göze almış bir eğitimcimiz olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk‘ün söylediği gibi, Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. Şule  öğretmenimize bu kararından dolayı teşekkür eder, mesleğinde üstün başarılar dileriz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı