GenelGüncelSiyaset

Bahşılı’da 10 Kasım Proğramı

10 Kasım Atatürk’ü Anma programı Bahşılı’da bir başka kutlandı.

Bahşılı Cumhuriyet meydanında ilk olarak Kaymakamlık v e belediye Çelenk koyma programı ,daha sonra Türkiye de ve ilimizde aynı zamanda saat 09.05 geçe sirenlerle anıldı ve istiklal marşı okundu.

Barbaros ilkokulu Toplantı salonunda program devam etti.

Saygı duruşu istiklal marşı okundu.Okul müdürü Sebahat Gültekin günün Anlam ve önemini belirten konuşama yaptı.

Gültekin konuşmasında 10 Kasım bir matem günü olmaktan çok,,Türkiye cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Büyük Önder Atatürk’ü anma ve düşüncelerini anlama günüdür.diyerek devam etti.

Atatürk,Türk milletini bir araya getirerek,milli mücadeleye yön vermiş,Milleti ile birlikte ‘ya istiklal ya ölüm’diyerek büyük zaferin kazanılarak Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında liderlik yapmıştır.

Atatürk’e olan saygımızın en güzel ifadesi,onun yaptığı çalışmaların devamında Türkiye’yi bilimde,Teknolojide,sanatta,sporda,ekonomide daha ileri götürerek birlik ve beraberlik içerisinde iyi insan,iyi vatandaş olmanın mücadelesini vermek olacaktir.diyerek konuşmasını tamamladı.

daha sonra şiirler okundu,Atatürk son günlerini gösteren kısa filmle devam etti.

2/B sınıfının Atatürk’ün ilkelerini sıralayan oratoryosunu hazırlayan,Nejla Ardıç ve Emine kayalı öğretmenlerin öğrencileri sunarken protokol ve seyirciler tarafından tam not aldı.

3/A sınıfının oratoryosunu ise Zeliha Şahbaz öğretmenin öğrencileri başarı ile yerine getirdi.

Atatürk ilkelerini gösteren özel gösterimle,Zeybek oynayan öğrenci Berat Yıldız ise bol bol alkış aldı.

Programa ,Kaymakam Ahmet Atun,Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin,Jandarma komutanı Baş.Çavuş Ercan Erçayan,Emniyet Müdür vekili Dursun Ergül,Siyasi Parti Temsilcileri,Kurum amirleri,Okul müdürleri ve Aileler katıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı