Genel

Köprüde Güçlendirme Çalışması

Kırıkkale’de trafik  yoğunluğunu azaltmak amacıyla bir çok ili bir birine bağlayan terminal mevkisindeki yol artık araç trafiğini kaldırmadığı için alternatifler düşünülmeye başlanmıştı. O yol üzerine yapılacak köprü ile bu trafiği oldukça rahatlatacağı umut ediliyordu.

Henüz hizmete açıldığı günden bu yana 2 yılı geçmesine rağmen 2 gündür o  köprü ve çevresinde uzun araç kuyrukları oluşmaya başladı, bunun nedeni ise yeni yapılan köprüde bir takım güçlendirme çalışmalarının yapılıyor olmasıydı, elbette toplu olarak insanların iş çıkış saatlerine denk gelmesi ayrıca  yoğun araç trafiğine sahip olan köprünün bakım zamanlaması uygun olmayınca vatandaşların ve özellikle araç kullanan sürücülerin oldukça tepkisini çekti.

Yapıldığı günden bu güne bir kesim hiç yoktan iyidir dese de, çoğunluk köprünün yapılış mimarisini beğenmemişti, öyle ki geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale Milletvekili Sayın Ahmet Önal‘da Kırıkkale’ye yapılan köprülerle ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde söz alarak köprülerin Kırıkkale ve Kırıkkalelilere yaşattığı sorun ve problemleri dile getirmişti.

Karayolları tarafından şuan için köprüde güçlendirme çalışmaları sürüyor, bakım ne kadar sürer veya sürecek bunu zamanla göreceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı