Güncel

Kırıkkale’ye Alternatif İçme Suyu

Kırıkkale Belediye Başkanlığından Yapılan Açıklamada, Alternatif İçme Suyu Kaynaklarının Tespit Edildiğini Duyurdu.

Kırıkkale Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı, Halfeli Mevkii’nde bir süredir devam eden Kırıkkale için alternatif su kaynağı çalışmalarını yerinde inceledi. Halfeli mevkii’nde sondaj aracılığı ile başlatılan alternatif su toplama çalışmaları hızlandırıldı.

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı, Halfeli Mevkii’nde devam eden Kırıkkale için alternatif su kaynaklarının toplanması çalışmalarını yerinde inceleyerek hızlandırılması konusunda talimatlar verdi. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı, “Kırıkkalemize alternatif su kaynağı Halfeli Mevkii’nde devam ediyor. Çalışmaların hızlandırılması için gerekli talimatları verdik. Su toplama çalışmalarından iyi sonuç elde ettik. Kırıkkalemize hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

Halfeli Mevkii’nde 8 bin 655 Metre kare alanda sondaj çalışması başladı. Şehrimize 12 kilometre uzaklıkta olan arsa üzerinde 15 su kuyusu açılıyor. su kaynakları bir araya toplanarak Kırıkkale’ye alternatif su kaynağı olacak. Çalışmaların tamamlanmasının ardından şebeke suyuna bağlanacak, Denildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı