Güncel

Bahşılı Belediyesinden Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Bahşılı Belediye Başkanlığı ve TP Kırıkkale Akaryakıt Dolum Terminal Müdürlüğünde Düzenlenen Tatbikat Gerçeği Aratmadı.

Ülkemizin en köklü akaryakıt firmasının Bahşılı ilçemiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren TP Kırıkkale Akaryakıt Dolum Terminal Müdürlüğü, Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Bahşılı Belediye Başkanlığımız koordine sinde muhtemel afet olaylarına karşı hazırlanan “Afet Müdahale Planını sahada test etmek amacı kapsamında Doğal Afetlerden Koruma Eğitimi ile Deprem ve Yangın Söndürme Tatbikatı düzenlendi.

Bahşılı Belediyesi Recep Zafer Tekin


TP Kırıkkale Akaryakıt Dolum Terminal Müdürlüğünde düzenlenen tatbikat senaryo gereği saat 15:30 ‘da İlimizde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremle başladı.
Akaryakıt Dolum Terminal Müdürlüğü sahasında bulunan akaryakıt stoklama tankın dolum boru bağlantısının kopması ve akaryakıt sızmasından meydana gelen yangının tesis teknik personelin yangına ilk müdahale etmesi ile başlayıp müdahalenin 30. saniyesinde akaryakıt dolum terminal müdürlüğünün Bahşılı Belediye Başkanlığını arayarak yangın ihbarında bulunup itfaiye desteği istemesiyle belediye itfaiye ekipleri ve zabıta personelleri olay yerine ulaşması ile itfaiye ekipleri tesiste çıkan yangını kontrol altına almayı başarmışlardır.
Deprem esnasında tesis çalışanı bir teknik personel bayılıp yaralanmış tesis ilk yardım personelin yaralıya ilk müdahalesini yapıp gelen 112 ekiplerine teslim ettiler.
Belediye zabıta personeli tesis bölgesindeki araç trafiğini ve yol güvenliğini sağlamış olup, gerçeği aratmayan bir tatbikat gerçekleştirilmiş oldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı