Genel

Osman Türkyılmaz, Belediye’nin Denetimi İçin Müfettiş İstedi

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ GÖSTEREN YAHŞİHAN BELEDİYE BAŞKANI OSMAN TÜRKYILMAZ, HİZMETLERİNİN DENETİMİ İÇİN MÜFETTİŞ TALEBİNDE BULUNDU.

Türkyılmaz müfettiş talep etti Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, yapılan hizmetlerin denetlenmesi amacıyla, Kırıkkale Valiliğinden müfettiş talebinde bulundu. GENEL İŞ VE İŞLEMLERİN DENETLENMESİ AMACIYLA 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleri sonucunda, Yahşihan Belediye Başkanlığı görevine seçilen Osman Türkyılmaz, 31 Mart – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında, Yahşihan Belediyesinde yapılan genel iş ve işlemlerin denetlenmesi amacıyla, İçişleri Bakanlığınca müfettiş görevlendirilmesi hususunda Kırıkkale Valiliğine bir dilekçe gönderdi. YAHŞİHAN BÖLGEDE LİDER ÜLKEDE MODEL

Konuya ilişkin açıklama Yapan Türkyılmaz; “Seçim döneminde söz verdiğimiz gibi şeffaf belediyecilik anlayışımızı ısrarla sürdürüyoruz. Seçim propagandası döneminde açıkladığımız manifestomuzu harfiyen uyguluyoruz. Yaklaşık 9 aylık süreçte gözle görülen görünmeyen birçok hizmete imza attık. Ben ve ekibim bütün proje çalışmalarında ve diğer rutin hizmetlerde hakkaniyeti gözeterek görev yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Ancak toplum nezdinde şeffaflığımızın ispatı gerekiyor. Bunun için yaptığımız tüm hizmetlerin denetlenmesi adına müfettiş talebinde bulundum. Kırıkkale Valiliğine gerekli yazışmayı yaparak süreci başlattık. Şeffaf belediyecilikte ısrarcıyız; ‘Yahşihan, bölgede lider, ülkede model olacak’ vizyonuyla farkındalık oluşturmak istiyoruz. Yahşihan halkı en iyisine layık. Onların teveccühüne layık olmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı