Genel

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekipleri Okul Kantinlerini Denetledi

Kırıkkale Belediye Başkanlığına Bağlı Zabıta Personelleri Son Zamanlarda Yaşanan Okul Kantinlerinde Problemleri Göz Önüne Alarak Genel Denetim Gerçekleştirdiler.

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü Ekipleri okul kantinlerini ve okul çevresinde bulunan esnafları denetledi. Öğrencilerin okul kantinlerinde daha hijyenik ortamlarda alışveriş yapabilmeleri için denetimlerin sıklaşarak devam edeceği ifade edildi. Kantinlerde tarihi geçmiş ürün ve hijyen denetimi yapan Zabıta ekiplerimiz gerekli koşulları taşımayan kantinlere idari para cezası ve ihtar işlemi uyguladı.

İHTAR VE İDARİ PARA CEZASI
Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından öğrencilerin sağlığını korumak amacıyla okul kantinlerinde ve okul çevresinde kantin hizmeti veren esnaflarda denetimlere başlandı. Şehir merkezinde bulunan bütün okulların kantinlerinde denetim yapan zabıta müdürlüğü ekipleri kantinlerin temizlik durumunu, kantinlerde satılması yasak ürünlerin varlığı, açıkta, dondurulmuş satışı yasak ürünlerin varlığı ve satışı yapılan ürünlerin son kullanım tarihlerini denetledi. Son derece titizlik içerisinde yapılan denetimlerde kurallara uymayan, açıkta gıda satışı yapan, son tüketim tarihi geçmiş ürün bulunduran kantinlere idari para cezası ve ihtar işlemi yapıldı. Kantinlerde gıda maddelerini tek tek inceleyen Zabıta Ekiplerimiz gıda maddelerinin yanı sıra hijyen, gıda maddelerinin hazırlanması, çalışma ortamı, ürünlerin fiyat etiketleri, çöp kovaları, yangına karşı alınan önlemler, haşere ve kemirgenler gibi konularda da denetimler yaptı.

ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN
Öğrencilerin sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabilmelerini sağlamak amacıyla okul kantinlerinde ve okul çevresinde kantin hizmeti veren esnaflar üzerinde sağlık denetimleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Belediyemiz Zabıta Müdürü Koray Aslan öğrencilerin sağlığı için denetimlerin sıklaşarak devam edeceği dile getirdi. Her yıl yapılan denetimlerin bu sene de tekrarlandığının  altını çizen Aslan, “Çocuklarımızın daha hijyenik, daha sağlıklı ve daha güvenlikli ortamlarda öğrenim görebilmeleri için denetimler yapıyoruz. Sürekli tekrarlanan denetimlerde kantinlerde satılması yasak ürünlerin varlığı, açıkta, dondurulmuş satışı yasak ürünler ve satışı yapılan ürünlerin son kullanım tarihleri, genel temizlik ve sağlıklı gıda maddesi satışı konularında da denetimlerimiz yapıldı ve bu denetimler aralıksız olarak devam edecektir. Çocuklarımızın sağlığı için denetimlerde görevli arkadaşlarımız asla taviz vermiyor. Çalışmalarını son derece büyük bir titizlik içerisinde sürdürüyor” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı