Genel

Halil öztürk Pakistan’da cumhurbaşkanına eşlik etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine, 13-14 Şubat tarihlerinde Pakistan’a gerçekleştirdiği resmi ziyarete Milliyetçi Hareket Partisi’ni temsilen katıldı.

MHP milletvekili Halil Öztürk sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Kadim Dost, Kardeş Ülke Pakistan’da
“Sayın Cumhurbaşkanımızın daveti; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla, 13-14 Şubat tarihlerinde Pakistan resmi seyahatine MHP’yi temsilen eşlik ediyoruz.

HER FIRSATTA KIRIKKALE’NİN SORUNLARINI İLETECEZ.

Cumhurbaşkanımızın resmi ziyaretine katılan heyette; çok sayıda Bakan ve üst düzey bürokrat bulunmaktadır.
Bu resmi ziyaret sırasında, her fırsatta Kırıkkale’nin çözüm bekleyen sorunlarını da; gerek Bakanlarla, gerekse bürokrat arkadaşlarla istişare etme ve sonuca ulaştırma imkânı bulacağız. Yine aynı zamanda Pakistanlı yatırımcıları da Kırıkkale’ye yatırım yapmaları konusunda davette bulunacağız. Her şeyimiz Kırıkkale.” Dedi.

PAKİSTAN’DA ÇOK SAYIDA TEMAS

Resmî ziyaret kapsamını da değerlendiren MHP’li Öztürk; “Pakistan ziyaretimiz esnasında; Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin 6. Toplantısı icra edilecek, yine Türkiye-Pakistan İş Forumu gerçekleştirilecektir. Ziyaret kapsamında Pakistan Milli Meclisi ve Senatosu’nun ortak oturumuna katılıp, Pakistan Cumhurbaşkanı ve Başbakanı ile de başbaşa görüşmeler gerçekleştirilecektir. Kardeşliğimizin daha da pekişeceği bu resmî temasta; Kırıkkale Milletvekili olarak, Milliyetçi Hareket Partisi’ni temsil etmenin onur ve gururunu taşıyorum.” diyerek, Pakistan temasları sırasında; Pakistanlı yatırımcıları Kırıkkale’ye yatırım için davet edeceğini söyledi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı