GüncelSiyaset

Erdal BALOĞLU ; Acımızın tarifi yok. Yüreğimiz kan ağlıyor

Acımızın tarifi yok. Yüreğimiz kan ağlıyor.

TC Devleti tarafından defalarca ikaz edilmesine rağmen saldırılara son vermeyen Rusya ve Esad rejimi son olarak 27 Şubat gecesi askeri konvoyumuza saldırmış ve 33 kahraman vatan evladı askerimizi şehit etmiş, 32 askerimiz de gazi olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet Yüce Türk milletine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
2011 yılında Suriye’de iç savaşın başlamasından bu yana Türkiye Cumhuriyeti Suriye’nin toprak bütünlüğünden yana olmuştur. Başta Suriyeli mülteciler olmak üzere Dünya’da hiçbir devletin yapmadığı insani yardımı ve fedakarlığı gerçekleştirmiştir. Suriyeli mültecilerin tamamına kapısını açarak savaştan masum insanların olabildiğince az zarar görmesini sağlamaya çalışmıştır.
Rusya Federasyonu ve İran ise katil, zalim Esad’ın yanında olmuş ve rejimi her türlü destekleyerek ayakta tutabilmek için elinden gelen bütün çabayı göstermiştir. PKK-PYD ve IŞİD’in işgal ettiği topraklara yönelik rejim ve Rusya herhangi bir operasyon gerçekleştirmezken Türkiye Cumhuriyeti’nin, Rusya ve İran ile Astana ve devamında Soçi’de gerçekleştirdikleri mutabakata ilişkin olarak bulundukları İdlib’deki askerlerine yönelik son zamanlarda haksız, hukuksuz ve gayri meşru saldırılar gerçekleştirmiştir. Bu saldırılar maksatlı ve kalleşçedir.
Devletimizi uzun zamandır gerekli diplomasiyi hem Rusya hem rejim hem de diğer muhatapları ile yürütmektedir ancak içinde bulunulan durum artık farklı bir hal almıştır. Milli Savunma Bakanı’nın da ifade ettiği gibi Rusya ikaz edilmesine rağmen saldırıları durdurmamıştır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyin de işaret ettiği üzere hükümetimizin alacağı her kararın arkasında ve sonuna kadar destekçisiyiz. Hükümet basiret ve feraset sahibi olarak hareket etmeli saldırıların müsebbiplerine gereken dersi ve cevabı her türlü yoldan vermelidir. Bu melun saldırı asla karşılıksız kalmamalıdır. ABD ve AB de artık zalim Esad yönetimine karşı yalnızca kınamayı bırakmalı ve gereken desteği Türkiye’ye vermelidir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket bu minvalde her türlü göreve hazırdır.    
 
ERDAL BALOĞLU
MHP İL BAŞKANI

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı