Genel

Vekil Öztürk, Hizmete Devam Ediyor.

Kırıkkale Milletvekili Sn Halil Öztürk, seçildiği günden bu yana yaptığı hizmetlere bir yenisini daha ekledi.

Vekil Öztürk, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada;

Kıymetli Hemşehrilerim;
Bilindiği üzere Kırıkkale merkezden, Sulakyurt dışındaki tüm ilçelere karayolu ile gidiş-geliş çift yönlüdür ve sorunsuzdur.Yalnızca Sulakyurt ilçesine gidiş-geliş tek yönlüdür.

Sulakyurt’un ulaşım aksındaki bu sıkıntıyı gidermek, beklentileri karşılamak, çağdaş ve emniyetli ulaşıma geçilmesi adına uzun süreden bu yana çalışmalarımızı tıpkı Kırıkkalemiz’in diğer sorunlarında olduğu gibi sürdürmekteydim.

Bu kapsamda geçtiğimiz yıl; Sayın Cumhurbaşkanımıza Bosna Hersek ve geçen ay Pakistan resmi ziyareti sırasında iletmiş olduğum Balışeyh-Sulakyurt yolunun yapımı konusunu ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız ile Karayolları Genel Müdürümüzle de paylaşmış ve takibini yapmıştık.Bu hususa başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Bakanımız ve Sayın Genel Müdürümüz büyük bir hassasiyetle yaklaştılar ve çözüm getirmek istediler.

Gelinen bu aşamada yolun yapılmasına karar verilmiştir.

Sulakyurt ve köylerinde yaşayan hemşehrilerimizin uzun süreden bu yana talep ettikleri, bekledikleri Balışeyh-Sulakyurt Karayolu çift yönlü gidiş-geliş karayolu yapım işi 28 Nisan 2020 tarihinde ihaleye çıkacak ve akabinde yapımına başlanacaktır.

Bu süreçte destek ve ilgilerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Cahit Turhan’a, Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu beyfendilere ve milletvekili arkadaşlarımıza Kırıkkalemiz adına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı arz ediyoruz.

28 Nisan sonrası ise; yolun kısa sürede bitirilip, hizmete geçmesi adına özverili çalışmalarda bulunacak tüm ilgili kurum ve kuruluşlara da şimdiden kolaylıklar diliyoruz.
Hayırlı Olsun… #Kırıkkalesahipsizdeğildir… dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı