Genel

Osman Türkyılmaz Yardım Elini Uzattı

Dünyada ve Ülkemizde Baş Gösteren Koronavirüs Ile Mücadele Tüm Hızıyla Devam Ediyor.

Bu süreçte ekonomik olarak etkilenen insanlar unutulmuyor, herkes birbirine yardım yapma çabasında, bu kapsamda Yahşihan Belediye Başkanı Sn. Osman Türkyılmaz elini taşın altına koyarak yardımlarına ara vermeden devam ediyor.

Tüm dünyada ve ülkemizde yayılan Korona virüs salgını, hayatın normal akışını ciddi manada olumsuz etkiledi. Yahşihan’da maddi desteğe ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtılmak üzere 18 marketten 100 koli erzak paketi hazırlanarak, ‘Yahşihan Kaymakamlığı Vefa Koordinasyon’ birimine teslim edildi.

Konu hakkında konuşan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Yahşihan Belediyesi ve Yahşihan Kaymakamlığı Vefa Koordinasyon birimi ile ortak bir çalışma yürütüyoruz. Hazırladığımız erzak paketlerini ivedi bir şekilde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmasını sağlayacağız. Yahşihan’da bulunan 18 ayrı marketten bin 250’şer TL’lik alınan erzaklar, 100 adet erzak paketi haline getirildi. Bu sayede belediye olarak, yerel marketleri de desteklemiş olduk. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ çağrısıyla başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’ kapsamında Yahşihan Belediye Başkanı olarak iki aylık maaşımı bağışladığımı daha önce açıklamıştım. Bunu yanında belediye olarak ulaşım hizmetleri ve erzak dağıtımı yaparak, hem ilçe esnafına hem de ihtiyaç sahibi ailelere destek olduk. Bu paketleri belediyemiz sosyal hizmet yardımları kapsamında gerçekleştirdik.”

Erzak paketlerinin içerisinde temel ihtiyaç malzemeleri; çay, şeker, un, sıvı yağ, makarna, pirinç, kuru fasulye, mercimek, salça ve zeytin yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı