Genel

Kırıkkale’de 50 bin maske dağıtımı başladı.

50 Bin Maske Dağıtımına Başlandı.

 

Kırıkkale’de Valilik ve Kırıkkale belediyesi , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 50 bin maskenin ücretsiz dağıtımına başladı.

Vefa Sosyal Destek Grubu ile zabıta ekipleri, zaruri ihtiyaçlarını karşılamak üzere sokağa çıkan ve maske temin edemeyen vatandaşlara kentin çeşitli yerlerine kurulan stantlarda maske dağıttı. Ekipler, araçlarıyla yoldan geçen sürücülere de maske verdi.

Belediye Başkanı Sayın Mehmet Saygılı, Valilik ve Belediye tarafından hazırlanan 50 bin maskenin dağıtılmaya başlandığı belirtti. Şehir içerisinde yaya trafiğinin yoğun olduğu noktalarda zabıta ekipleri ile birlikte esnaflara ve vatandaşlara koruyucu dağıtıyor. Maske dağıtımı esnasında vatandaşları sık sık sosyal mesafeyi korumaları yönünde uyarılarda bulunulduğunu belirten Belediye Başkanı Sayın Mehmet Saygılı, “Pazarlarda, marketlerde, toplu taşıma araçlarında artık maske takmak zorunlu. Vatandaşlarımızdan da zorunlu hallerde dışarı çıktıklarında maske takmalarını özellikle istiyoruz. Ayrıca Sağlık Bakanımızın yaptığı uyarıları da dikkate alarak sosyal mesafeyi korumalarını özellikle rica ediyoruz” dedi

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı