GenelSağlık

Kırıkkale’de İngiltere’den Gelen 61 Kişi Karantinaya alındı

İngiltere’ye turist olarak gitmişlerdi, 61 Türk vatandaşı Türkiye’ye getirildiİngiltere’ye turist olarak giden 1’i bebek 61 Türk vatandaşı, özel uçakla Türkiye’ye getirilerek korona virüsü (Covid-19) tedbirleri kapsamında Kırıkkale’deki karantina yurduna alındı.

İngiltere’ye turist olarak giden 1’i bebek 61 Türk vatandaşı, özel uçakla Türkiye’ye getirilerek korona virüsü (Covid-19) tedbirleri kapsamında Kırıkkale’deki karantina yurduna alındı.

Vuhan’daki korona ölümlerinin revize edilmesinin ardından Trump, Çin’e fena patladı

Virüsü yenen doktor, “Mutlaka tüketin” diyerek bir ürünü tavsiye etti

Ünlü isimlerden çocuğunu kaybeden Ebru’ya taziye mesajı yağdı

Çin’de ortaya çıkarak pek çok ülkeye yayılan ve pandemi olarak ilan edilen korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yurt dışında yaşayan vatandaşlar Türkiye’ye dönmeye devam ediyor. Üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesinin ardından, Covid-19 tedbirleri kapsamında boşaltılan öğrenci yurtlarında yurt dışından gelenler karantina altına alınıyor.

İngiltere’ye turist olarak gitmişlerdi

Bu tedbirler kapsamında İngiltere’den getirilen 1’i bebek 61 Türk vatandaşı, Kırıkkale Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenci yurduna yerleştirildi. Otobüslerle Kırıkkale’ye getirilen vatandaşlar, yurt girişinde valizleriyle sıraya girerek tek tek sağlık kontrolünden geçirilirken, polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Bu kapsamda karantinaya alınan vatandaşlar, 14 gün boyunca gözetim altında tutulacak. 61 kişinin İngiltere’ye turist olarak gittiği öğrenildi.

Yurtlarda kişilerin ihtiyaçları Kırıkkale Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türk Kızılay tarafından karşılanıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında görevli sosyolog ve psikologlar da vatandaşlara destek veriyor.

Daha önce Fransa ve Katar’dan getirilen vatandaşlarla birlikte Kırıkkale’deki karantina yurtlarında kalan toplam kişi sayısının 370 olduğu belirtildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı