Genel

ÜLKÜ OCAKLARINDAN UYUŞTURUCU ÇIKIŞI

  1. ÜLKÜ OCAKLARINDAN UYUŞTURUCU ÇIKIŞI

Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin, uyuşturucu ve alkol tüketiminin artması ile ilgili basın bildirisi yayınladı.
AHLAK VE KÜLTÜRÜMÜZDE YERİ YOKTUR
Kırıkkale Ülkü Ocakları Vakfı Başkanı Tuner Alp Tekin ülkemizde ve ilimizde uyuşturucu ile alkol tüketiminin arttığına vurgu yaparak “Ülkemizde ve ilimizde maalesef uyuşturucu ve alkol gibi kötü alışkanlıkların arttığını gözlemliyoruz. Öyle ki özellikle alkol tüketip kendini kaybeden kendini bilmezlerin çığırtkanlık yapıp, sokaklarımızda huzur ve asayişi bozma gafletlerine tanık oluyoruz. Bazı kendini bilmezlerin alkollü vaziyette huzuru bozup, kavga edip sıkışınca Ülkü Ocaklarının adını ağzına alarak, ülkücüyüm dediklerini duyuyoruz. Ülkücülüğün ahlak ve kültür anlayışında alkol ve uyuşturucuya yer yoktur. Ülkücünün yaşam biçiminde sarhoşluk, uyuşmak yoktur. Ülkücülüğün temelinde Türk – İslam şiarı yatmaktadır ve Türklükle, İslam’la örtüşmeyen hiçbir şeyin ülkücülükte yeri yoktur. Seminerlerimizde uyuşturucu ve alkol gibi illetlerden gençlerimizi uzak tutmak için her türlü eğitimi veriyoruz. Ülkü Ocaklarında yetişen bireyler, beyinlerinin uyuşmasını sağlayacak her türlü maddeden uzak durma bilincine sahiptir.” İfadelerini kullandı.

BİZE SÖYLEYİN
Tekin açıklamalarının devamında “Son zamanlarda birkaç kez kulağımıza gelen ve kutlu ocağımızın adını kullanan alkolik ve müptezeller hakkında basın açıklaması yapmamız gerektiğine kanaat getirdik. İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, okul önlerinde uyuşturucu satan kimi görürseniz ayaklarını kırın benim üzerime atın demişti. Bu hususta Sayın Bakanımızla aynı hassasiyeti taşıyor ve gördüğünüz satıcıları bizlere bildirmenizi rica ediyoruz. Özellikle Yenişehir ve Üniversite kampüsü içerisinde Üniversite teşkilatımız gerekli çalışmaları yapmakta ve uyuşturucuya karşı gerek eğitim ve gerekse sokak mücadelesi vermektedir. Bütün hemşerilerimiz bilmelidir ki, Ülkü Ocakları uyuşturucu içen, taşıyan, satan herkesin ensesindedir ve ensesinde olmaya devam edecektir. Her kim ki bu illetin içerisine girmiş satıcılığına başlamışsa ve sizde buna tanık olmuşsanız ülkücülere düşen onun ayaklarını kırmak, sokağa çıkamaz haline getirmektir. Bir Türk çocuğunun kanını zehirlemek, beynini uyuşturmak bu millete yapılacak en haince girişimdir.” İfadelerini kullandı.

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Başkanı Tuner Alp Tekin, “Olur ya uyuşturucu gibi bir bataklığın içerisine girmiş ve bundan pişmanlık duyan kardeşlerimiz var ise bizimle irtibata geçsinler. Onların normal hayata dönmeleri ve rehabilitasyon süreçlerinde onlara yardımcı olacağımızın sözünü veriyoruz. Onları topluma kazandırmak için her türlü fedakarlığa hazırız. Ancak pişman olmayan, hatasında direnen, uyuşturucu kullanıp asayişi bozan, uyuşturucu satıp Türk Gençlerini zehirleyen, alkol alıp çığırtkanlık yapan, hele hele bunu yaparken kutlu ocağımızı ağzına almaya yeltenen olursa onlarında cezasını en hak ettikleri cinsten vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bizler bu milletin çocuklarını temiz bir şekilde yetiştirmeye çalışırken, temiz olan toplumumuzu kirletmeye çalışan her kim olursa olsun, Ülkü Ocaklarının adalet terazisinde ifade vermeye hazır olsun” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı