Genel

Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin Azarbaycanın Yanında Olduklarını Söyledi

AZERBAYCAN CANIMIZ FEDA OLSUN KANIMIZ

Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin, Azerbaycan – Ermenistan
kriz hakkında basın açıklamasında bulundu.

Yazılı basın açıklamasında bulunan Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin Ermenistan’ın işgal ettiği Türk Topraklarından çıkması gerektiğini belirterek “Dağlık Karabağ’ı işgal eden ve Hocalı’da hamile kadınlarımıza kadar katlederek soykırım yapan terör devleti Ermenistan geçen on yıllara rağmen tıynetinden vaz geçmemiş ve her fırsatta sivilleri hedef almıştır. Geçen onca zaman diliminde her fırsatta sivilleri hedef alan katiller yaşlı, kadın, çocuk ayrımı yapmamış ve katliamlarına devam etmiştir. Gelinen noktada canımızdan can, kanımızdan kan olan Azerbaycan Devleti bunun sürdürülebilir olmadığına kanaat getirmiş ve Türk Topraklarını düşman işgalinden azat etmek için Cihat harekâtına başlamıştır. bu Harekâtı bir Türk ferdi olarak sonuna kadar destekliyor ve herhangi bir Cihat çağrısına karşılıksız kalmayacağımı beyan etmek istiyorum.” İfadelerini kullandı.

TÜRK’ÜN TÜRK’TEN BAŞKA DOSTU YOK

Tekin açıklamaları devamında Görülmektedir ki, Türkler yine Cihat Meydanında aslanlar gibi mücadele ederken, terör devleti Ermenistan tıpkı geçmişte yaptığı gibi kılıktan kılığa girmekte, altında saklanacak etek aramakta ve yine sivilleri hedef almaktadır. Bütün dünya önünde yapılan bu savaş suçuna dahi Dünya Devletlerinden güçlü bir ses çıkmamakta ve bir kez daha Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığı açığa çıkmaktadır. Dünyada bunlar yaşanırken dün hepimiz Ermeniyiz diyenlerden de yeterli bir ses duyulmamaktadır. Bir Hrant için Ermeni olanların birçoğu çocuk yaştaki Mehmet, genç yaştaki Fatma için Türk olmayı akıllarına getirememektedir.” Dedi.

GEREKİRSE TARİH ÇÖPLÜĞÜNE GÖMÜLMELİ Ülkü Ocaklarının Azerbaycan Devletinin ve Türk Kardeşlerinin yanında olduğuna belirten Tekin, Ülkü Ocakları olarak Azerbaycan Devletinin yanındayız. Yalnızca manevi söylemlerden ziyade ihtiyaç duyulması halinde en ön cephe hattında düşmanla göğüs göğüse çarpışmaya da hazırız. Çünkü Azerbaycan bizim canımız, feda olsun kanımız. İki devlet bir millet söylemimizin ciddi olduğunu göstermek için uygun zaman dilimindeyiz. Türk Ordusu da Türk Milleti de Azerbaycan’ın yanında ve yamacındadır. Bütün bu katliamlara işlenen savaş suçlarına, yapılan işgallere karşı terör devleti Ermenistan’a haddini bildirme ve gerekirse tarih çöplüğüne gömülme vaktidir. Diyerek sözlerini sonlandırdı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı