GenelGüncelKadınSiyaset

MHP Kadın Kolları’ndan KETEM’e ziyaret

Milliyetçi  Hareket Partisi Kırıkkale Kadın Kolları Başkan Av.Melike Boran İsmailoğulları  ve yönetim Kurulu Üyeleri, Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi’ni (KETEM) ziyaret etti.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Kadın Kolları Başkanı Av.Melike Boran İsmailoğulları ve yönetim Kurulu Üyeleri,meme kanseri farkındalık ayı nedeniyle Kırıkkale KETEM ziyaretlerini gerçekleştirdi.Bu ziyaret esnasında hoşgörü ve bilgisini esirgemeyen Doktor Sn Elmas Şen farklılıkla  alakalı olarak şunları dile getirdi.

Doktor Elmas Şen;”İnsanlarımız COVİD-19 virüsü nedeniyle hastanelere gelmemekte, gelirken de haklı olarak ciddi çekinceler yaşamaktadırlar,bu süreç de bizlerde farkındalığı artırmak hususunda el broşürleri dağıtamamak da gerekli tedbirler nezdinde çalışmalarımızı kısıtlı bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz. Kanser ciddi bir hastalık olup bağışıklık sistemimizi de etkileyen önemli bir faktördür. Bu nedenle kıymetli kadınlarımızın en azından evlerinde kendilerini muayene edip;

  • koltuk altında kitle
  • meme ucunda çökme
  • meme derisinde bozukluk
  • meme ucunda kanlı\ iltihaplı akıntı
  • her iki meme arası simetrinin bozulması

bu belirtiler gerçekleştiğinde KETEM’e başvurmaları gerekmektedir. COVİD-19 sürecinin geçmesi ile birlikte daha geniş ve özverili çalışmaları sizlerle beraber yürütmek isteriz”dedi

MHP  Kadın Kolları olarak KETEM ile beraberiz.

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Başkanı Av.Melike Boran İsmailoğulları; Doktor Elmas Şen ile İştiarelerde bulunarak KETEM ile iş biriliğine hazır olduklarını COVİD-19 nedeni ile dağıtılamayan broşürleri sosyal medya hesaplarından yayınlayarak kadınlarımıza farkındalık yaratacaklarını,meme kanserinin önemini anlatacaklarını ve erken teşhisin önemini vurgulayacaklarını belirtti. Kadın Kolları Başkanı Av.Melike Boran İsmailoğulları Kadınlara seslenerek erken teşhis önemli sizde evde kendi muayenenizi yaparak belirtiler olduğu taktirde KETEM’e başvurun çağrısında bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı