Uncategorized
Trend

Valilik Koordinatörlüğünde “Huzur-Güven Uygulamaması”

Kırıkkale Valisi Sayın Yunus Sezer’ in talimatları doğrultusunda Kırıkkale İlimize bağlı köy ve mahallelerde “yalnız yaşayan yaşlı vatandaşlarımıza yönelik” bir çalışma başlatılmıştır.

Yapılan çalışma ile Jandarma sorumluluk bölgesinde bulunan tüm köyler ve mahalleler taranarak, yalnız yaşayan ve bakacak kimsesi bulunmayan vatandaşlarımız tespit edilmiştir. Bu kapsamda 196 köy ve mahallede, 75 yaş üzeri yalnız yaşayan toplam 101 vatandaş belirlenmiştir.

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığınca, köylerde rutin faaliyet icra eden Jandarma devriyelerine, pandemi tedbirleri de dikkate alınarak yaşlı vatandaşlarımıza ziyaretler gerçekleştirmeleri, ayrıca varsa ihtiyaçlarının giderilmesi talimatı verilmiştir.

05-07 Şubat 2021 tarihleri arasında hafta sonu sokağa çıkma yasağını da dikkate alan Jandarma devriyeleri, köylerde sürdürülen “Huzur-Güven Uygulamalarının” bir parçası olarak önceden tespiti yapılan bu vatandaşlarımıza ziyaretler gerçekleştirmiştir.

Yapılan ziyaretlerde Kaymakamlıklarımızın “Vefa Sosyal Destek” imkanlarından da faydalanarak çeşitli ihtiyaç malzemeleri teslim edilmiştir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı