GenelGüncelSiyaset

Türkyılmaz 4,7 Milyon Tl lik Büyük Projesini Tanıttı

YAHŞİHAN’DA FİNALE AZ KALDI

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz gazetecilerle bir araya gelerek Yahşihan ilçesinde sona gelinen altyapı çalışması ve Yurtkur Caddesine yapılacak olan yeni proje hakkında bilgilendirme yaptı. Daha sonrasında Yenişehir’de yapılan yeni su hattının vanasını açarak ilçeye yeni hattan su verdi.

YURTKUR CADDESİ DAHA MODERN OLACAK

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz gazetecilerle bir araya gelerek Yahşihan ilçesinde sona gelinen altyapı çalışması ve Yurtkur Caddesine yapılacak olan yeni proje hakkında bilgilendirme yaptı. Daha sonrasında Yenişehir’de yapılan yeni su hattının vanasını açarak ilçeye yeni hattan su verdi. Yenişehir’de gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ilk olarak Yenişehir Yurtkur Caddesi hakkında sunum gerçekleştirdi. Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “Kırıkkale’nin en gözde yerlerinden olan ve Kırıkkale Üniversitesini barındıran Yurtkur Caddesi üzerine yapacağımız projemiz Ayyıldız anıt, şarj dolum noktaları, kitap dinleme alanları, hatıra alanları, etkinlik alanları, oturma alanları, geri dönüşüm kutuları, şarj dolum noktaları, araç yolu, ışıklı refüj, ağaç mazgalı, estetik görünüşlü modern desenli kilit parkeden oluşacak. Projenin ortalama maliyeti 4.7 Milyon TL olarak belirlendi. Yahşihan ilçemiz için oldukça modern bir alan olacak. Öğrencilerimiz ve esnaflarımız bittikten sonra daha güzel bir alana kavuşacaklar. Bu hafta Allah izin verirse başlıyoruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

ALTYAPI YÜZDE 92 BİTTİ

Yahşihan ilçesinde devam eden altyapı hakkında bilgi veren Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz “Altyapı ihale tarihimiz 04 Şubat 2020 olarak belirlenmişti. İşe başlama tarihimiz ise dünya çapında oluşan COVID-19 pandemisi sebebiyle 21 Nisan 2020, İlk kazı çalışmamız ise 15 Haziran 2020 tarihinde olmuştur. Çalışmalarımızda yaklaşık maliyet 109.429.517,99 TL olup, İhale bedeli ise 68.775.700,00 TL’dir. Mevcut altyapı çalışmamızda, 74 adet iş makinesi, 165 saha personeli, 3 mühendis, 2 tekniker, 3 formen çalışmaktadır. Altyapı iş kapsamında yapılacak olan 146.000 metre içmesuyu hattı, 48.000 metre kanalizasyon hattı, 12.000 metre yağmursuyu hattından, 138.700 metre içmesuyu hattı, 57.300 metre kanalizasyon hattı, 11.800 metre yağmursuyu hattı yapılmıştır. Altyapı çalışmamızda an itibari ile toplam gerçekleşme %92.25’dir.

EN KISA ZAMANDA ASFALTA BAŞLIYORUZ

“İlçemizin her alanına sıcak asfalta en kısa zamanda başlıyoruz. Vatandaşlarımızdan biraz sabır bekliyorum. Altyapı bittiği anda sıcak asfalt işlemini ilçemizin her yerinde başlayacağız. İçişleri Bakanlığı verilerine göre 2020-2021 yılı Nüfusumuz 26.473 olup Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri ile İlçemiz hareketli nüfusu 60.000 civarındadır. İlçemiz 43 ilin geçiş noktasına ev sahibi olup 2019 Karayolu Genel Müdürlüğü trafik hacim hesabına göre günlük ortalama 80.000 araç ilçemiz sınırları içerisinde bulunan Ankara–Samsun Karayolunu kullanmaktadır. Asfalt çalışması yapılması planlanan cadde ve sokaklar toplam 841.027 m2 olup hesaplanan 2021 yılına ait keşif bedeli 70.000.000,00 TL’dir. Trafik ve günlük hareketli nüfus yoğunluğu sebebi ve aynı zamanda sürüş konforu açısından cadde ve sokaklarımızdaki üstyapı kaplamasının asfalt olmasına karar verilmiştir. Altyapı çalışmasının tamamlanması sonucunda yaklaşık 841.017 m² yol,  asfalt ile kaplanacaktır. Asfalt kaplama işine yaklaşık olarak 70.000.000,00 Türk Lirası maliyet çıkarılmıştır”

YENİ SUYUMUZ HAYIRLI OLSUN

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz daha sonrasında Yenişehir’e Mahallesinde yapılan yeni su hattının vanasını açarak ilçeye yeni hattan su verdi. İlçe halkına yeni suyun hayırlı olmasını dileyen Türkyılmaz, “Ne yapıyorsak Yahşihan için yapıyoruz. Biz 100 yıldan fazla olan bir sorunu çözmek için bu yola çıktık. Allah’a şükür sona yaklaştık. 700 gün verilen süreyi 500 günde bitireceğimizi söyledik ama şu an 300. günlerdeyiz. Sona çok az kaldı. İlk etapta Yenişehir Mahallemizde vanayı açtık. Borulardan geçen temiz su tüm Yahşihan’ımız için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı