GenelGüncelUncategorized

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Kadın Kolları Başkanından Nevruz Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Kadın Başkanı Sn. Av.Melike Boran İsmailoğulları, Nevruz Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

KARDEŞLİK DUYGULARI, BAHAR COŞKUSU…

Başkan İsmailoğulları”Milli kültürümüzün ve toplumsal hayatımız için özel anlamlar taşıyan yeni bir Nevruz bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Ulu gün, yeni gün gibi anlamlar ifade eden Nevruz bayramı Türk milletinin yeniden doğuşunu simgeleyen bayramdır. Türk mitolojisinde Ergenekon’dan çıkışı ve Türk’ün var oluş mücadelesinde ortaya koyduğu kudret ve iradeyi temsil eden Nevruz bayramı ayrıca baharın gelişinin de müjdecisidir.

Nevruz Türk’tür, turandır, heyecandır”

“Türk milletinin hem ata hem de ana yurdunda baharın habercisi olarak ayrıcalıklı bir yeri bulunan Nevruz Bayramı’nın her zaman kardeşlik, neşe, coşku ve hoşgörünün alameti olageldiğini, beraber ağlayıp birlikte gülen, bayram günlerinden yas tutulan dönemlere kadar her şeyi birlikte paylaşan Türk milletinin Nevruz Bayramı’nı hakkıyla, layıkıyla, gururla yaşayacağını ve geleceğe taşıyacağını” belirten Başkan İsmailoğulları Türk milletinin ve Türk-İslam aleminin Nevruz Bayramı’nı kutladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı