Genel

Kırıkkale Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz’dan Açıklama

Kırıkkale Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz, İLKSAN seçimlerinin ertelenmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Pekuz,İLKSAN Temsilci seçimlerinde aday olan üyelerin ortaya koydukları “değişim iradesinin” engellenmesine müsaade etmeyeceklerini ifade etti.

Pekuz, “Salgın nedeniyle alınan tedbirler gerekçe gösterilerek tehir edilen İLKSAN seçimlerindeki takvim belirsizliği MEB tarafından ivedi olarak giderilmeli. Eğitim faaliyetleri devam ediyor, tarihi önceden belirlenen etkinliklere müsaade ediliyor ancak tedbirler gerekçe gösterilerek İLKSAN seçimleri öteleniyor.  Üyesinin iradesini sürekli olarak yok sayan İLKSAN bu sefer de üyesinin önünden sandığı kaçırmayı mı çözüm zannediyor? Hiç kimse merak etmesin ki İLKSAN’ı da  seçim sürecini de kötü yönetenler, bunun sonuçlarıyla eninde sonunda yüzleşecektir.”dedi.

“Yargıya taşıdığımız, seçimden kaçıran Ana Statü değişiklikleri de hukuksuzdu.Unutulmasın! Hiç bir sandık üyesinin önünden sonsuza kadar kaçırılamaz. Seçim sürecini yönetmekle mükellef olan MEB, üye iradesinin yok sayılmasına fırsat vermemelidir. Bu süreçte daha fazla sorumluk almalı seçim sürecini bir an önce tamamlamalıdır. İvedilikle seçim tarihi belirlenmeli ve sürecin nasıl işleteceği kamuoyuna açıklanmalıdır.”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı