Siyaset

MHP’li Öztürk TBMM’de Kırıkkaleli Esnafın Sesi Oldu

MHP’li Öztürk TBMM’de Kırıkkaleli Esnafın Sesi Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, Kırıkkaleli esnaf ve sanatkârın sorunlarını dile getirip, çözüm önerilerini sundu.

Esnaf Büyük Özveride Bulundu

Milletvekili Öztürk konuşmasında; “Kırıkkale’mizde korona virüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere büyük özveriyle harfiyen uyan kesimlerden birisi de esnaf ve sanatkârlarımızdır. Esnaf ve sanatkârlarımız bugüne kadar salgınla mücadeleye ekmek teknelerini kapatarak, çalışanlarını koruyarak destek verdiler. Şimdi, dün açıklanan tedbirler çerçevesinde on yedi gün daha yine sabırla iş yerlerini kapatacaklar; kıyıda, köşede biriktirdikleriyle ve devletimizin destekleriyle kara günlerin geçmesini bekleyeceklerdir.” dedi.

Esnaf ve Sanatkârımızın Her Türlü Borcu Faizsiz Ertelensin

MHP’li Öztürk TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında çözüm önerilerine de değinerek; “Ülkemizde ve Kırıkkale’mizde esnafımıza mali destek kapsamında vergi, SGK ödemeleri, elektrik, su, doğal gaz, internet gibi faturaların, kira borçlarının, bankalardaki kredi ve kredi kartı borçlarının faizsiz ertelenmesi yerinde bir yaklaşım olacaktır. Mübarek Ramazan-ı Şerifi yaşadığımız bugünlerde, işsiz kalan vatandaşlarımızı da ekonomik olarak destekleyelim. Zira, komşusu açken tok yatamayız.” diyerek, paylaşımların arttığı bu mübarek ayın; tüm Türkiye’ye hayırlar, sağlıklar ve bereketler getirmesini istedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı