Genel

İŞKUR destekli ‘Makine Nakışları Kursu’ dönem sonu sergisi açıldı

Kırıkkale’nin Delice ilçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından İŞKUR destekli ‘Makine Nakışları Kursu’ dönem sonu sergisi açıldı.

Atatürk Spor Salonu’nda açılışı yapılan sergide, kursiyerler tarafından yapılan birbirinden güzel eserler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Serginin açılışı Delice Kaymakamı Muhammed Burak Akköz, Belediye Başkanı Turgut Özdem, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ve beraberinde Müdür Yardımcısı Hamza Aygün, İŞKUR Müdürü Yasin Tekin, Kırıkkale Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Bayram ile diğer davetliler ve kursiyerler tarafından gerçekleştirildi.
Açılışta konuşan Delice Kaymakamı Muhammed Burak Akköz, kursiyerlerin almış oldukları eğitimler sayesinde el emeği göz nuru eserler meydana getirildiğini söyledi.
Sergide yer alan her bir eserin ilmek ilmek özenle yapılarak sanata dönüştüğünü hatırlatan Kaymakam Akköz, “İlçemizde kadınlarımız tarafından oluşturulan sergideki her bir eseri özveri ile yapan tüm kursiyerlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Burada bugün çok renkli ve sanata dönüşmüş eserleri gördük ve büyük memnuniyet duyduk. Anladık ki Anadolu insanımıza fırsat verildiğinde neler yapabileceğini görmüş olduk. İlçemizde ihtiyaç durumuna göre bu tür kurs ve seminer çalışmalarını devam ettireceğiz. Bu kurslar sayesinde kursiyerlerimiz bundan böyle bir meslek sahibi olma fırsatı da elde etmiş oldular.” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi de, konuşmasında birbirinden güzel eserlerin sergiye ayrı bir anlam kattığını söyledi.
Halk Eğitim Merkezleri olarak açılan kurslar sayesinde çok önemli sanatların keşfedildiğini hatırlatan Tüfekçi, “Kent genelindeki halk eğitim merkezlerimizde ihtiyaç duyulan birçok meslek edindirme kursları sayesinde kursiyerlerimiz meslek sahibi olmaya devam ediyor. Kursiyerlerimiz, canla başla ve özveri ile görevli eğitmenlerin de desteği ile birbirinden güzel eserleri yapıyorlar. Halkımıza yönelik beceri ve meslek edindirme kurslarını açarak unutulmaya yüz tutmuş sanatları yeniden gün yüzüne çıkarmanın yanı sıra, istihdam alanlarına da zemin hazırlamaktayız. Burada açılan stantlarda çeyiz işleri, nakışlar, çanta işlemeleri, masa örtüleri, hediyelik eşyalar ve dahası titizlikle yapılmış ve hepsi bir sanat değeri taşıyor. Çünkü her bir eserde emek var, alın teri var. Tüm kursiyerlerimize ve onlara yardımcı olan çalışanlarımıza teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, daha sonra kursiyerlerin açmış olduğu stantları bir bir ziyaret etti.
İki gün süreyle açık kalacak olan sergideki rengarenk eserleri gören protokol üyeleri ve Delice halkı, eserlere yoğun ilgi gösterdi.
Açılış programı Kaymakam Akköz ve Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi ile diğer heyet tarafından kursiyerlere belgelerinin verilmesinin ardından son buldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı