GenelSiyaset

Anavatan Partisi Genel Başkanı Çelebi’nin Gündeme Dair Basın Açıklaması

Değerli vatandaşlarım,
Son günlerde ülkemizde kan döküleceğine, siyasal cinayetler işlenebileceğine dair endişeler dile getirilmektedir. Her şeyden önce Türkiye gibi bir ülkede bunların konuşuluyor olmasından ve üstelik bu endişelerin bazı siyasi parti liderleri tarafından da paylaşılıyor olmasından duyduğum utancı ve üzüntüyü ifade etmek isterim.

Değerli vatandaşlarım,
Türkiye zor bir coğrafyada yer alıyor. Daha önce de defalarca ifade etmeye çalıştım. Bu ülkede siyaset yapanların sorumluluğu ağırdır. Konumu, kaynakları ve potansiyel gücü itibariyle dünya siyasetinde belirleyici bir rol üstlenebilecek Türkiye, dünya siyasetine yön verme hesabında olanlar için de büyük bir tehdittir. O nedenle bu ülkenin başından musibet eksik olmaz ve olmayacaktır. Bu ülkede siyaset yapanlar, bu gerçeğin bilinci ve gerektirdiği sorumlulukla hareket etmek zorundadır.


Defalarca söyledik, söylemeye de devam ediyoruz. Böyle bir ülkede devlet aklıyla hüküm sürmesi gereken siyaseti bir kan davası haline getirmek, bölgemiz ve Türkiye üzerinde hesabı olanlara açık çek vermek demektir. Zaten ağır sorunlarla boğuşan ülkemizde, toplumsal çatışma, terör, cinayet gibi enstrümanlarla bizi güçten daha fazla düşürmelerine imkan sağlamak demektir.

Eğer bugün terör eylemlerinden ve siyasal cinayetlerden bahseder hale gelmiş isek, hem iktidarın hem muhalefetin şöyle kendine dönüp bir muhasebe yapması gerekir. Malum, mikrop bünyeyi en zayıf noktasından vurur. Bugün bizim en zayıf noktamız siyaset sisteminin ta kendisidir. Bizi vurmak isteyen buradan vuracaktır. Dar alanda kısa paslaşmalarla yürüttüğünüz ittifak oyunları ve mevcut ve daha başımıza gelebilecek bir yığın sorun ortada iken sadece koltuk hesabı ile oynadığınız evcilik oyunu bitti ise biraz ülkenin gerçeklerine dönün.


Ve şunu aklınızdan çıkarmayın; siyaset sistemi kendine çeki düzen vermeden hiçbir sorun çözülemez.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı