Genel

Memur-Sen Tez Ödülleri Sahiplerini Bekliyor

Türkiye’nin entelektüel birikimi ve akademik sendikacılığın adresi Memur-Sen, yaptığı yayınlarla kamu görevlileri sendikacılığı literatürüne büyük katkı sunmanın yanında literatürü daha da geliştirmek için akademinin ilgisini bu alana çekmek için çeşitli çalışmalar yapıyor.

Kırıkkale Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz yaptığı açıklamasında “Bu meyanda bir yandan üniversitelerle ortaklaşa yaptığı sempozyum ve kongrelerle akademinin birikimini ve ilgilisini kamu görevlileri çalışma hayatına yönlendirirken diğer yandan başlattığı tez ödülleriyle emek, çalışma ve sendikal yaşamı kapsayan yüksek lisans ve doktora tez yazımını teşvik için bu alandaki çalışmaları ödüllendiriyor. 2021 ödüllerini 14 Kasım’da Cumhurbaşkanımızın katılımıyla takdim edecek olan Memur-Sen, 1 Kasım itibariyle 2022 yılı tez ödülleri için başvuruları almaya başlıyor.”dedi.

Pekuz, “Kamu görevlileri sendikacılığı ve sendikal hareketler, Kamuda insan kaynağı yönetimi; istihdam, emek, ücret, çalışma hayatı ve ortamı,  Kamu çalışanlarının büyüme, kalkınma, ücret ve enflasyon bağlamında ekonomik gelişmeye katkıları,  Kamu hizmet kalitesinin artırılması,  Kamu yönetim ve organizasyonu,  Kamu personel rejimi,  İlgili mevzuat ve yasal düzenlemeler (657, 4688 Sayılı Kanun vb.), Örgütlenme özgürlüğü ve diğer hak ve özgürlükler,  Engelli, kadın, emekli ve gençlik bağlamında sendikal haklar üzerine yazılan ve Ocak 2019 – Şubat 2022 tarihleri arasında kabul edilen tezlere teşvik ödülü verilecek. 3 yüksek lisans ve 3 doktora tezine danışmanları ile birlikte verilecek ödüllerle alanında başarılı genç akademisyenlerin teşvik edilmesi planlanan yarışmaya 1 Kasım’dan itibaren başvurulabilecek. Son başvuru tarihi ise 28 Şubat 2022 olarak belirlenmiş durumda.”

“1. Tez; Araştırmacı 5.000 TL-Danışman 5.000 TL 2. Tez; Araştırmacı 4.000 TL-Danışman 4.000 TL, 3. Tez; Araştırmacı 3.000 TL-Danışman 3.000 TL, Mehmet Akif İnan Özel Ödülü: 2.000 TL-Danışman 2.000 TL Yarışmanın yüksek lisans kategorisinde ise araştırmacı ve danışmanlara şu ödüller verilecek: 1. Tez; Araştırmacı 4.000 TL-Danışman 4.000 TL, 2. Tez; Araştırmacı 3.000 TL-Danışman 3.000 TL, 3. Tez; Araştırmacı 2.500 TL-Danışman 2.500 TL, Mehmet Akif İnan Özel Ödülü: 2.000 TL-Danışman 2.000 TL 2022 Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilecek ödül töreninde ödüle layık görülen tezler kamuoyuna açıklanacak.Yarışmaya başvurmak isteyen araştırmacılar başvuru evraklarını Memur-Sen Genel Merkezi’ne posta yoluyla ulaştırabileceklerdir. İlki bu yıl düzenlenen yarışma ile çalışma hayatı ve kamu görevlileri sendikacılığı ile ilgili akademik araştırmaların ve bilgi üretiminin özendirilmesi, emek literatürüne katkı sunulması hedefleniyor.”dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı