Genel

MHP’li Öztürk: “Öğretmenlerimiz her türlü övgüye layıktır”

MHP’li Öztürk: “Öğretmenlerimiz her türlü övgüye layıktır”

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, Kırıkkale’de öğretmenleri ziyaret ederek günlerini kutladı. Ziyareti sırasında, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu vurgulayan MHP Kırıkkale Milletvekili Öztürk, öğretmenlere çeşitli hediyeler takdim etti.

ÖĞRETMENLER İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

Öğretmenlerin maddi ve manevi sorunlarını aşabilmeleri için Cumhur İttifakı olarak çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden MHP’li Öztürk, öğretmenlerin, 2022 bütçesinden hak ettikleri payı alabilmeleri için Milliyetçi Hareket Partisi olarak hükûmete önerilerini sunduklarının da altını çizdi. MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Bir toplum eğitimcisine ne kadar değer verirse, geleceğine de o denli güvenle bakar. Bu yüzden eğitime destek, her zaman öncelikli hedeflerimiz arasında olmuştur ve olacaktır,” şeklinde konuştu.

ÖĞRETMENLER, ÜLKEMİZİ DAİMA İLERİ GÖTÜRME GAYRETİNDEDİR

“Milli ve manevi değerlerimizi koruyup yüceltecek nesiller yetiştiren değerli öğretmenlerimizin üstün gayretleri sayesinde geleceğimizden hiçbir kaygımız yoktur,” diyen MHP’li Öztürk, “Her şart altında, kutsal vatanımızın her noktasında büyük fedakârlık gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip irfan ordusu yetiştirerek ülkemizi daima ileriye götürme gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizi en kalbi duygularla selamlıyorum,” diye konuştu.

ÖĞRETMENLERİMİZ HER TÜRLÜ ÖVGÜYE LAYIKTIR

“Saygıdeğer öğretmenlerimiz, gelecek neslimizin tam donanımlı yetişmesi için gösterdiğiniz fedakârlık, aziz milletimizin dünyada var oluşunun perçinlenmesine vesile olacaktır,” diyen MHP’li Öztürk açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Cesaretini ve özgüvenini hiçbir zaman yitirmeyen fedakâr, onurlu, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti içerisinde olan, geleceğine ışık saçan aydınlık nesillerini büyük bir sabır ve özveriyle yetiştiren öğretmenlerimiz her türlü övgüye layıktır.”

BİR TOPLUM EĞİTİMCİSİNE NE KADAR DEĞER VERİRSE GELECEĞİNE DE O DERECE GÜVENLE BAKAR

“Bir toplum eğitimcisine ne kadar değer verirse geleceğine de o derece güvenle bakar. Bu yüzden eğitime destek, her zaman öncelikli hedeflerimiz arasında olmuştur ve olacaktır. Cesaretini ve özgüvenini hiçbir zaman yitirmeyen fedakâr, onurlu, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti içerisinde olan, geleceğine ışık saçan aydınlık nesillerini büyük bir sabır ve özveriyle yetiştiren öğretmenlerimize bir kez daha sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”

‘MİLLETLERİ KURTARANLAR YALNIZ VE ANCAK ÖĞRETMENLERDİR.’

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi, ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.’ Bu vesileyle başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm vefat eden ve şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm öğretmenlerimize de en içten sevgi ve saygılarımı sunuyor, Öğretmenler Gününü kutluyorum.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı