GenelSiyaset

MKE TAŞERONLARINA EKSTRA ZAM

MHP Milletvekili Halil Öztürk yine sözünü tuttu

MKE’NİN ANONİM ŞİRKETE DÖNÜŞÜMÜ SÜRECİNİ TİTİZLİKLE TAKİP ETMİŞTİ

MKE’nin anonim şirkete dönüşümü sürecini titizlikle takip eden MHP Milletvekili Halil Öztürk, gerek komisyon çalışmaları, gerekse genel kurul çalışmaları sırasında gereken yerde gereken müdahaleleri yaparak sürecin personel ve Kırıkkale lehine ilerlemesine katkı sağlamıştı.

ÖZTÜRK, MKE KONUSUNDA DA HAKLI ÇIKTI

Yapılan her türlü olumsuz yaklaşımlara ısrarla karşı çıkan MHP’li Öztürk, özellikle CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal’ın “yeniden yapılanmanın” MKE’yi ortadan kaldıracağına dair açıklamalarına itiraz ederek süreci desteklemiş, bu konuda gerek Milli Savunma Bakanlığına gerekse MKE Genel Müdürlüğüne, TBMM Genel Kurulundan yaptığı konuşmalarla ve basın açıklamalarıyla her zaman destek olmuştu.

GİRİŞİMLERİNİN MEYVESİNİ KIRIKKALE’YE SUNUYOR

Her konuda olduğu gibi bu konuda da haklı çıkan MHP’li Öztürk’ün Bakanlık ve Genel Müdürlük nezdinde yaptığı girişimlerinin meyvesini Kırıkkale halkına ve Kırıkkale şehrine önemli bir katkı olarak sunuyor. MHP’li Öztürk’ün girişimleri sayesinde, hem MKE çalışanlarının hem de MKE’de taşeron olarak çalışan işçilerin maddi ve manevi olarak yüzleri gülmeye başladı.

SÖZLEŞMELER ARTIK 3 YILLIK

Daha önce yıllık sözleşme imzalayan taşeron işçilerin 3 yıl boyunca huzurla çalışmalarını sağlayacak bir sözleşmenin imzalanmasına katkı sağlayan MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sayın Bakanımızla gerekli görüşmelerimizi tamamladık. MKE’de görev yapan taşeron işçilerimiz de rahatladı. Taşeronda çalışan kardeşlerimizin sözleşmeleri devam ediyor. Hayırlı uğurlu olsun değerli kardeşlerim. Cumhur İttifakı var olsun,” ifadeleri yer aldı.

MKE TAŞERONLARINA EKSTRA ZAM

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, tüm çalışanları mutlu eden asgari ücret haberine de atıfta bulunan MHP’li Öztürk, Cumhurbaşkanının yapmış olduğu 4 bin 250 TL’lik asgari ücretin üzerine, temizlik işçilerine %20, güvenlik görevlilerine de %40 zam ekstra zam yapılacağının müjdesini verdi. Bugüne kadar verdiği her sözün arkasında duran MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, bu zamlarla birlikte temizlik işçilerinin 5 bin TL üzerinde, güvenlik görevlilerinin de 6 bin TL üzerinde maaşa kavuşacaklarını ifade etti.

SÖZLEŞMELER 3 YILLIĞINA UZATILDI

Taşeron çalışanların sözleşmelerinin üç yıl daha uzatılacağının da altını çizen MHP’li Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayı şu ifadelerle tamamladı: “3 yıllığına uzatılan sözleşmeler, inşallah daha sonra da üçer yıllık periyotlar halinde yenilenecektir. Biz, söz verdiğimiz gibi MKE taşeronlarının ve diğer tüm MKE çalışanlarının yanındayız. Böylelikle hem Türkiye, hem KIRIKKALE, hem de MKE çalışanları kazanmaya devam edecektir.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı