GenelSiyaset

MHP’li Öztürk Kırıkkale Sokaklarına Demir Attı

MHP’li Öztürk Kırıkkale Sokaklarına Demir Attı

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez (MHP) Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk; TBMM’nin çalışmalarına bir hafta ara vermesiyle Kırkkale’ye adeta demir attı. Sabahın erken saatine başladığı esnaf ziyaretlerinde, MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk beraberinde olan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Esnaf Ziyaretleri Tam Gaz Devam Ediyor

Milletvekili Öztürk; “Esnaf ve Sanatkârımız bizim için çok önemli. Hemen hemen her fırsatta değişik meslekleri icra eden esnaflarımızı ziyaret ederek, onların güncel taleplerine çözümler üretmeye çalışıyoruz. Biliyoruz ki; ekmek teknelerinin başından 365 gün hiç ayrılmıyorlar, haftanın yedi günü çalışan esnafımız var. Tek amaçları Kırıkkale ekonomisine katma değer yaratmak ve evlerine ekmek götürmek olan özverili ve çalışkan Kırıkkaleli esnafımız her türlü takdiri hak etmektedir. Bu bakımdan her daim onlarla birlikte olmaya gayret göstererek, varsa taleplerini Ankara’da yerine getiriyoruz.” dedi.

İl Özel İdare Çalışanları İle Bir Araya Geldi

Kırıkkale İl Özel İdaresi’ne uğrayıp, çalışanlarla birlikte çay içen MHP’li Öztürk; “Burada görev yapan her bir hemşehrimiz; gece gündüz demeden Kırıkkale’nin alt yapısını iyileştirmek için ter döküyorlar. Bu bakımdan onların alın terlerinin kıymeti, bizim için çok değerlidir. Dün olduğu gibi, bugün de gördüğünüz üzere birlikteyiz. Birlikte yudumladığımız çayların bu bakımdan çok büyük kıymeti vardır. Esasen baktığınızda hepimiz Kırıkkale’nin daha güzel yarınları için gayret gösteriyoruz. Bunu da tüm hemşehrilerimiz ile birlikte, gönül gönüle başaracağız. Her alanda görülen eksiklikler bize iletilmekte, biz de gerekli ve ilgili kurumlarla görüşüp, sorunu gidermekteyiz. Görüldüğü üzere konulara yerinde, yani Kırıkkale’de müdahale ediyoruz.” diyerek, il özel idaresi çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür etti.

Muhtarlar Öztürk’ü Bağrına Bastı

Kırıkkale’de ziyaretlerini muhtarlarla buluşarak sürdüren milletvekili Öztürk; Tüm Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Dernek ziyaretinde çok sayıda muhtar tarafından karşılanan Halil Öztürk; “Derneğimizin faaliyete geçmesini çok önemsedik ve katkı sunmaya çalıştık. Biliyoruz ki; birlikten güç doğar. Biliyorsunuz sizler nasıl ki; her daim bizlere sahip çıkıyorsanız, bizler de Ankara’da sesiniz, eliniz ayağınız olmaya çalışıyoruz. En son Cumhur İttifakı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla maaşlarınızda yaşanan artış; sizleri olduğu kadar, bizleri de memnun etmiştir. Bir telefonla veya bu ziyaretlerimizde ilettiğiniz sorumlu olduğunuz mahallelerde yaşanan her türlü sorunu biliyorsunuz ki, anında çözüme kavuşturuyoruz. Gönül ve kardeşlik hukuku çerçevesinde karşılıklı oluşturduğumuz sinerji tüm Kırıkkale’ye yayılmış durumdadır.” dedi.

Yerel Sanatçılar Öztürk’e Türkü Söyletti

Kırıkkale Sanatçıları Kültür, Sanat, Yardımlaşma Derneği’ni (KSD) ziyaret eden Öztürk’e yerel sanatçılardan büyük sürpriz. Merkez İlçe Başkanı, il, ilçe başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte derneğe gelen MHP’li Öztürk; “Yerel sanatçılarımız bizim baş tacımızdır. Pandemi döneminde diğer tüm meslek grupları gibi sıkıntı yaşadılar. Ancak sürecin kısa sürmesi için elimizden geleni yaparak, kendilerine destek olmaya çalıştık. Hep söylüyoruz; ‘Kırıkkale’de yaşayanlar olarak, biz büyük bir aileyiz’, sanatçısıyla, esnafıyla, emeklisiyle, çiftçisiyle, çalışanıyla bu büyük ailenin bir parçası olmak, dertlere çareler üretmek bizi çok mutlu etmektedir.” Şeklinde konuşan Öztürk daha sonra bağlama eşliğinde yerel sanatçılara eşlik ederek bozlak söyledi. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı