GenelSiyaset

Cumhur İttifakı olarak biz; artık oyların gerçek sahibine verilmesiyle TBMM’deki temsil gücünün artırılması ve güçlendirilmesi taraftarıyız

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi; Türk milletinin takdirleriyle kabul görmüş ve nihayetinde 24 Haziran seçimleriyle beraber fiili olarak hayata geçmiştir. Cumhur İttifakı olarak; bu yeni sistemi, demokrasi ve idarî hayatımızda bir dönüm noktası olarak görüyoruz.

Yola çıktığımız ilk günde de söylediğimiz gibi; sistemin zayıf kalan yönleri ve ihtiyaçları ortaya çıktıkça tamamlamaktayız. Bu bağlamda; Seçimlerle ilgili verilen kanun teklifi ile TBMM’deki temsil barajının %7’ye düşürülüp, temsil kabiliyetinin güçlendirilmesi hedeflenmiştir.

Ancak evden çıkarken palto ceplerini yalanlarla dolduran muhalefet, her bulduğu mikrofon karşısında yalanlarla algıya başlamıştır. Oysa Cumhur İttifakı olarak biz; artık oyların gerçek sahibine verilmesiyle TBMM’deki temsil gücünün artırılması ve güçlendirilmesi taraftarıyız.

Bizim zillet gibi gizli ajandamız, ağır bagajımız, farklı gündemimiz yoktur. İktidar yolunun; Türk milletinin gönlünden geçtiğine değil de, büyükelçilerin masasından geçtiğine inananların tezviratları asla hakikatin üstünü kapatamayacaktır.

Cumhur İttifakı olarak; ülkemizi kalkındırırken, demokratik hayatımıza ilişkin gerekli her türlü düzenlemeyi, egemenliğin sahibi Aziz Türk Milletimizin verdiği yetkiyle, onlar adına yapacağız.

Ve inanıyoruz ki; 2023’de yeni bir demokrasi destanı yazarak, zillete, millet eliyle yeni bir ders vereceğiz!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı