GenelSiyaset

ÖZTÜRK;PKK ELEBAŞI NE İSTİYORSA CHP HARFİYEN UYGULUYOR

ERMENİ MESELESİYLE İLGİLİ OLARAK, “CHP KIRIKKALE MİLLETVEKİLİ AHMET ÖNAL’DAN HDP’YE ELEŞTİRİ BEKLERDİM” DİYEN MHP’Lİ ÖZTÜRK:

CHP İYİDEN İYİYE HDP’YE ENTEGRE OLMUŞ!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, geçtiğimiz günlerde basına yaptığı açıklamada tamamen gerçeklere değindiğini belirterek, “Bizler gibi, Kırıkkale’nin ekmeğiyle, suyuyla büyüyen CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal HDP’ye cevap vereceğine, CHP İstanbul İl Başkanının gayri milli tutumunu eleştireceğine konuyu saptırmayı tercih etmiş. İşte biz de tam bu ikircikli tutumu eleştirmiştik. Ne demiştik:HDP’nin Ermeni asıllı milletvekilinin aymazca sunduğu yasa tasarısı ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun tamamen Türk Milletini ayrıştırıcı ve tahrik edici açıklamalarını savunması bizler derinden üzmüştür.” Nitekim, bizlerin vatan, millet hassasiyeti ile yapmış olduğumuz açıklama, tamamen bu şahısların, ülke huzuruna ve barışına kasteden açıklamalarını kınama niteliği taşırken, bu açıklamamdaki içeriğe, kınamaya değil de, farklı konulara sarılarak bize cevap vermeye çalışan şehitler diyarı Kırıkkale’nin evladı Ahmet Önal kendini üzücü ve vahim bir duruma düşürmüştür. Gelinen noktada CHP’nin yerelde ve genelde siyasetini HDP’ye ne denli entegre ettiğinin göstergesi olan Önal’ın açıklamalarında HDP’ye eleştiri yer almamaktadır” dedi.

TÜRK MİLLETİNİN YÜZÜNE NASIL BAKACAKLAR?

“Cumhur İttifakı’nın sağlam iradesi karşısında, hayal kırıklığı yaşamaya devam eden CHP zihniyeti, terör örgütü PKK ile arasına mesafe koyamayan HDP ile gizli görüşmelerini devam ettirmekte, açık destekler sağlayarak, birçok konuda fikir birliği içinde olduğu görülmektedir” diyen MHP’li Öztürk, “Her geçen gün HDP politikalarına daha çok yanaşan CHP yönetimi, Türk Milletinin yüzüne nasıl bakacak, inanın merak ediyorum. Zira 2016 yılında CHP Genel Başkan Yardımcısı, HDP kongresinde sözde gerilla marşında ayağa kalkıp, saygı duruşunda bulunarak kimlere, neyin mesajını verdi, insan merak etmeden duramıyor.”

MAVİ VATANI SAVUNMAK, YAYILMACILIK MIDIR?

Öztürk devam eden açıklamasında; “Yine bir başka CHP Genel Başkan Yardımcısı, Türkiye’nin Mavi Vatandaki egemenlik hakları gereği yapmış olduğu çalışmaları, saldırgan ve yayılmacı olarak ifade ederken, acaba hangi milletin mensubu, hangi ülkenin vatandaşı gözüyle bu yorumu yaptı?” diye sordu.

HANGİ MANTIKLA TEZKEREYE “HAYIR” DEDİLER?

HDP’li milletvekillerine destek olan CHP’li milletvekillerinin 2017’de öldürülen terörist Karacagil için yürüdüğünü hatırlatan MHP Kırıkkale Milletvekili Öztürk, CHP’nin HDP ile birlikte TBMM’de Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır ötesinde yani, Suriye ve Irak’taki mücadelesine izin veren tezkerelere ‘Hayır’ oyu vermesinin sebebini hâlâ merak ettiğini söyledi.

YPG TERÖRİST DEĞİL Mİ?

Daha yakın zamanda YPG ile ilgili bir soru karşısında, ‘Onlar terörist değil, bulundukları bölgeyi savunan halk güçlerdir’ ifadelerine yer veren Kılıçdaroğlu, Türkiye’ye karşı Esad’ı desteklemiş, bununla da yetinmeyerek Güneydoğu’daki olaylar için hazırlanan raporda ‘Katil devlet’ ifadesi yer almasına ses çıkarmamıştır.” diye konuştu.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ PKK BAĞLANTILI OLMASI NASIL AÇIKLANACAK?

Halil Öztürk; “HDP ile kirli ittifakını her defasında gizlemeye çalışan CHP’nin özellikle büyükşehirlerde belediye meclisi aday listelerinde terör örgütü PKK ile ilişkili çok sayıda kişi olduğu ve çoğunun adaylıktan çekilmek zorunda kalmasını Kırıkkaleye nasıl açıklayacaksınız?” diyerek, neden bu konuda ağızlara ket vurulduğunu merak ettiğini söyledi.

CHP GENEL BAŞKANI GÖREVDEN EL ÇEKTİRİLEN PKK’LI BELEDİYE BAŞKANLARINA NEDEN SAHİP ÇIKTI?

31 Mart yerel seçimleri öncesi ve sonrasında haklarında soruşturma başlatılan HDP’li belediye başkanlarına sadece CHP genel başkanının sahip çıkmasını da eleştiren MHP’li Öztürk; “Görevden alınan bu belediye başkanlarına bakıldığında; aralarında şehit Kaymakam Muhammed Safitürk’ün katilini evinde saklayanından, seçildikten sonra belediyeleri örgüt kampına çevirenlerin de olduğu görülen bu belediye başkanlarına arka çıkmayı, sahiplenmeyi gerektirecek ne vardı da, CHP bunlara destek olmuştur?” dedi.

CHP MİLLET İTTİFAKINDA HDP’YE DÖRT BAKANLIK VERECEK Mİ?

2023 cumhurbaşkanlığı seçimleri için HDP’den destek isteyen CHP’nin, bunun karşılığında bakanlık vadettiğinin kamuoyuna yansıdığını vurgulayan Halil Öztürk; “Hangi bakanlıkların pazarlık konusu olduğu merak ediyoruz; Milli Savunma mı, İçişleri mi, Milli Eğitim mi?  CHP’li Dursun Çiçek’in, “sicili temiz” HDP’lilere 1-2 bakanlık verileceği açıklaması ortada sonrasında CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in, “Neden olmasın” diyerek topa girmesi de ortada! Ahmet Önal, önce kendi Partililerinin bu açıklamalara cevap vermesi gerekmez mi? dedi.

CHP KIRIKKALE YEREL YÖNETİMLERE NEDEN ÖZERKLİK İSTEDİKLERİNİ İZAH ETSİN

“Terör destekçisi Demirtaş ve Kavala’ya sahip çıkan Kemal Kılıçdaroğlu değil mi? CHP bu sahiplenmeyi, özellikle şehitler diyarı Kırıkkale kamuoyuna açıklasın” diyen milletvekili Öztürk; “CHP Yerel yönetimlere özerklik isteyerek, HDP sayesinde kazandığı belediyelerin diyetini mi ödemek istiyor? PKK elebaşı Cemil Bayık’ın da dile getirdiği yerel yönetimlere özerklik verilmesini Kırıkkale CHP nasıl anlatacak?” dedi.

PKK ELEBAŞI NE İSTİYORSA CHP HARFİYEN UYGULUYOR

Kırıkkale kamuoyuna yaptığı açıklamada yine terör örgütü elebaşlarının açıklamalarına değinen Milletvekili Halil Öztürk; “Terör elebaşı Duran Kalkan’ın ‘CHP ve HDP birlikte olmaya devam etmeli, iktidar indirilmeli halk sokağa çıkarılmalı’ çağrısı ardından, HDP ve CHP her buldukları bahaneyle milletimizi sokağa çağırmadılar mı?” diyerek tepkisini gösterdi.

TÜRKİYE’NİN ALEYHİNE OLANLARLA BİRLİKTELER

Seçilir seçilmez ilk açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mutlaka alaşağı edilmesi gerektiğini net bir şekilde ifade eden ABD Başkanı Biden’ı ilk kutlayan kişinin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu olduğunu hatırlatan MHP’li Öztürk, “Dış politikada da tamamen Türk Devletinin aleyhine olanlarla yakınlık kuran CHP, Libya’da Birleşmiş Milletlerin meşru kabul ettiği hükümetle iş birliği yapmayıp, Türkiye’ye düşmanlık eden Hafter tarafını destekledi,” dedi.

HİÇBİR AÇIKLAMA YAPMIYORLAR

CHP’nin, PKK’yı sahiplenen akademisyenlere de destek çıktığını hatırlatan MHP Kırıkkale Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Halil Öztürk, “Sözde Ermeni soykırımına destek veren Türk kökenli Alman siyasetçiyle tokalaştığını inkâr eden CHP Genel Başkanı, sonrasında fotoğrafları çıkınca işi pişkinliğe vermiş, hiçbir açıklama yapmamıştır.” ifadelerine yer verdi.

KIRIKKALELİLER OLARAK CHP’DEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

MHP’li Öztürk açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Birkaç gün önce yaptığım açıklamada da ifade ettiğim gibi, TBMM’de ‘soykırım’ kanun teklifi veren HDP’li vekile destek veren CHP milletvekillerine ve özellikle şimdiki CHP İstanbul İl Başkanının 24 Nisan 2012 ve 2013 yıllarında attığı twitlerle ilgili Kırıkkalelilere olarak cevap bekliyoruz. ‘CHP’nin politikaları belli’ minvalinde yuvarlak açıklamaların arkasına kimse sığınmasın, Kırıkkale’ye cevap verin!” diyerek, artık siyasi kurnazlıkların bir tarafa bırakılmasını istedi. 

HDP’Lİ MİLLETVEKİLİ ‘TAŞNAK ÇETECİSİ’ GİBİ

“Sanırım Sayın Önal da Genel Başkanı gibi akıl tutulması yaşamaktadır. Zira her fırsatta Kırıkkale’de, Yozgat’ta milliyetçilik şovu yapan bu arkadaşlar, seçmenlerine bu durumu nasıl açıklayacaklar acaba? Ermeni kökenli, HDP’li bir milletvekilinin ‘Taşnak Çetecisi’ edasıyla yaptığı aymazlığa ne kılıf bulacaklar? Gaflete hoşgörüyle yaklaşılıp uyarılabilir, ancak dalalet ve hıyanetin affı olmaz!”

VATANLA DOMATESİ BİR TUTUYORLAR

“Sözde Ermeni yasa tasarısına yapmış olduğum eleştiriye, domates patates fiyatlarıyla karşılık veren Sayın Önal’ın yaptığı açıklamayı bir kez daha okumasını tavsiye derim. Elbette tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de fiyat artışları yaşanmaktadır. Biz de bu ülkede yaşıyoruz ve hiçbirimiz bunu inkâr etmiyoruz. Tam tersine hükümetin; tüm dünyada artan ham madde fiyatları, tedarik zincirlerinde yaşanan sıkıntılar, yüksek fiyat artışları, kısacası küresel ekonomik dalgalanmaların ekonomimize olan etkileri ile ilgili mücadelesine destek oluyoruz. İnanıyoruz ki dolardaki aşırı dalgalanmayı önleyen ekonomi yönetimi, fiyat artışlarındaki dalgalanmayı da bertaraf edecek ve bizler de yine bu konuda elimizden gelen desteği sunacağız. Hamdolsun CHP gibi vatanla domatesi bir kefeye koyacak kadar da yolumuzu şaşırmadık!

MİLLİYETÇİLİK OKU NEREYE GİTTİ?

Atatürk’ün kurduğu bir partinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu unsuru olan bir partinin, temel ilkelerini ifade eden 6 oktan en uzunu Milliyetçilik olan bir partinin, Türk Milliyetçiliğinden bu denli uzaklaşmasının anlaşılabilir bir yanı olmadığını ifade eden MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Yine söylüyorum, bugünkü CHP yönetimi Atatürk’ten ve onun ilkelerinden o kadar uzaklaşmıştır ki, bugün Atatürk CHP Kongresinde aday olsa bu yönetim ve delege yapısıyla Genel Başkan olarak seçilmesi mümkün değildir,” diye konuştu.

ATATÜRK’ÜN SÖZLERİNİ HATIRLATARAK, ÖRNEK ALINMASINI İSTEDİ

MHP’li Öztürk açıklamasında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hangi istiklal vardır ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir! ‘ sözünü tam bu noktada tüm Kırıkkaleli hemşehrilerim adına CHP’ye hatırlatmak isterim. Her fırsatta Atatürk’ün kurduğu parti diye laf cambazlığı yapanlar, gerçekten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gittiklerini bu millete göstermelidir.” diyerek, Aziz Milletin siyasette cereyan eden tüm gelişmeleri içtenlikle değerlendirdiğini belirtti.

MİLLETİN KAFASINI BULANDIRMA PEŞİNDELER

“Daha kendi arasında anlaşamayan, yuvarlak masalar etrafına 6+1 olarak dizilen Zillet İttifakı ortak bir aday da anlaşamamışken, erken seçim çağrısı yaparak, akıllarınca milletimizin aklını karıştırıp destek arıyorlar.” diyen MHP’li Öztürk, “Ama ellerindeki tüm anketler halen yerinde saydıklarını gösteriyor. Çünkü Aziz milletimizin demokratik tercihlerine saygı duymayan bu 6+1 ganyan topluluğunun, vatandaşımıza sunduğu hiçbir gerçek vaadi bulunmuyor. CHP’nin başını çektiği ve HDP’nin de desteklediği siyasi yapının demokratik mücadeleden anladığı ve beklenti içinde olduğu; küresel muktedirlerin Türkiye’deki iktidarı hizaya getirmesidir. Bu konuda Zillet ittifakındaki siyasi partiler hiçbir fırsatı kaçırmamaktadır,” diye konuştu.

MHP, KUCAKLAYICI VE BÜTÜNLEŞTİRİCİ BİR SİYASET İZLİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi olarak ülke siyasetinde olduğu gibi yerelde de siyasi görüşü fark etmeksizin içinde vatan, memleket, millet sevdası olan herkesi kucaklayıcı ve bütünleştirici bir siyaset izlediklerini kaydeden MHP’li Öztürk, “Bizim bu siyasetimize karşılık, HDP’nin bölücü siyasetinden medet uman CHP’nin bu ülkeye vereceği hiçbir şey yoktur,” şeklinde konuştu.

MHP’yi HALİL ÖZTÜRK’Ü KIRIKKALE SOKAKLARINA SORSUNLAR

Siyasete girdiği günden bu yana öncelikli hedeflerinin “Kırıkkale’nin sahipsiz olmadığı ve Kırıkkalelinin yalnız kalmayacağı” gerçeğini ispatlamak olduğunun altını çizen MHP Kırıkkale Milletvekili Öztürk, “Biz her hafta Genel Merkezimizdeki, TBMM’deki ve Komisyondaki çalışmalarımızın dışında hemşehrilerimizle birlikteyiz. Ya biz Kırıkkale’deyiz, ya onlar bizimle TBMM’de veya Genel Merkezimizde. Sosyal medya hesaplarımıza bakmak akıllara gelse, hemşehrilerimize hem samimi katkılarımız hem de onlarla olan coşkulu birlikteliğimiz ve de CHP ile oluşan açık ara farkı da rahatlıkla görebileceklerdir. Binlerce gencimizin iş sahibi olmalarına katkı sunabildiysek ve Kırıkkale sokaklarında onlarla her daim bir arada olabiliyorsak, bunun cevabını CHP’nin hazmetmesi gerekir. Biz çalışacağız, koşturacağız bize yetişemeyip geride kalanlar, polemik peşinde koşacaklar.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı