GenelSiyaset

ÖZASLAN AİLESİNİN GURUR GÜNÜ

AK Parti Kırıkkale Gençlik Kolları önce ki dönem İl Başkanı Halil Özaslan’ın kardeşi Nevzat Özaslan vatani görevini yapmak üzere dualarla askere uğurlandı.

ASKER KINASI YAKILDI
Vatani görevlerini yapmak üzere askere gidecek olan Nevzat Özaslan’ a eğlence programı düzenlendi. Programda asker Nevzat Özaslan ailesi, dostları ve akrabaları bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Eğlence dolu gece de asker Nevzat Özaslan, babası Necdet, annesi Nurhayat ve ağabeyi Halil Özaslan gurur dolu duygusal anlar yaşadılar. Eğlence programının ardından İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar asker kınasını yaktı.

ASKERLİK, PEYGAMBER (SAV) OCAĞIDIR
Müftü Yaşar, “Biz de üç durum da kına yakılır. Kına koça yakılır, günahlarımızın affı için Allah’ a kurban olsun diye. Kına gelinle damada yakılır, birbirlerine iyi baksınlar diye. Biz de kına askere yakılır, hasıl olursa canı pahasına vatanını ve imanını savunmak üzere kendisini vatana kurban etmesi üzerine şanlı askerlerimize yakılır. Askerlik, Peygamber (sav.) ocağıdır. Bu güzel vatanın her evladı şanla, şerefle ve gururla askerlik vazifesini icra etmektedir. Rabb’im askerlerimizi, polislerimizi ve tüm güvenlik güçlerimizi korusun, kollasın ayaklarına taş değdirmesin inşallah” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı