Genel

Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu Kırıkkale İl Temsilcisi ve Yönetim Kurulu Üyesi Barış YILDIRIM Açıklamada Bulundu

Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu Kırıkkale İl Temsilcisi ve Yönetim Kurulu Üyesi Barış YILDIRIM, usta öğretici ve antrenörler arasındaki adaletsizlik ve eşitsizliğin son bulmasını istedi.

Halk Eğitim merkezlerinde ve Devletin bir çok kurumunda ek ders karışlığı çalışan Usta öğreticiler ve Antrenörlerlerin hak arayışlarının sürdüğünü belirten Yıldırım; “Sayın Cumhurbaşkanımızın Usta Öğreticiler için yapmış olduğu 5 saate 1 saat artış bizleri sevindirmiştir. Lakin bizlerin talepleri özlük halklarımızın iyileştirmesidir. Sürekli çalışma ve tam SGK primi gün sayısı, her sene çalışmama korkusunun ortadan kaldırılması, işsizlik sigortası, tazminat hakkı ve bütün yasal haklarımızın istiyoruz. Resmî tatillerde, kar, yağmur gibi günlerde kesinti yaşanmaması sorunların ortadan kalkması adına acilen ivedi devlet büyüklerimizden kalıcı çözüm istiyoruz. Bu konudan haberdardırlar ve defalarca soru önergesi verilmesine rağmen ret edildi. Artık yeter, insanca yaşamak tüm insanlığın hakkıdır. Emekçinin hakkı savunan bizler Türkiye geneli 90 bin Usta öğretici ve antrenör olarak 424 bin yeni kadrodan payımızı istiyoruz. Bizlerde bu haklardan yararlanmak istiyoruz. Bu bizim en doğal hakkımızdır. Şunu iyli bilsinler ki; bizler sesimizi duyurmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda Türkiye geneli 81 ilimizde dernekleşme gittik.  Usta öğretici ve antrenör arkadaşlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda girişimleriniz devam edecek kadro talebimizi yeniliyoruz.” diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı