Güncel

SULAKYURT-BALIŞEYH YOLU İÇİN 102 MİLYON HARCANDI

Kırıkkale’nin kavunuyla meşhur ilçesi olan Sulakyurt’un 60 yıllık sorunu çözülüyor. Belediye Başkanı İsmail Bildik’in girişimleri sonucunda tarihi sorun olarak görülen yol problemi ortadan kalkıyor.

Kırıkkale’de başkanlık görevine geldiği günden itibaren gencinden yaşlısına herkesin sevgisini, çalışmalarıyla da takdir toplayan, çalışkan Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, ilçeyi yatırımlarla adeta baştan aşağı donatıyor. Altyapısından üst yapısına, çevre düzenlenesinden sosyal alanlarına kadar her hizmeti ince ayrıntısına kadar düşünen Bildik, “Bizler doğup büyüdüğümüz bu topraklara sevdalıyız. En büyük sevdamıza hizmet etmenin gururunu ve onurunu yaşıyoruz” dedi.

Sulakyurt – Balışeyh yolu için ilk etapta 102 milyon harcandığını söyleyen Başkan Bildik, “Balışeyh-Sulakyurt arasında önü görülmeyen 19 tane keskin virajlarımız vardı. En büyük sorunumuzdu 60 yılık sorunuydu gelecek 100 yılın sorunuydu. Yolumuz gerçekleşiyor bu yılın sonuna kadar belirli bir etabı bitti, 2023’te tamamlanacak. İnşallah yolumuzun tamamen bitmesiyle birlikte ulaşım anlamında da sorunumuz ortadan kalkacak ve yolda geçen zaman kaybını bitirmiş olacağız. Bütün mücadelemiz Sulakyurt için. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Sulakyurt-Balışeyh yolu yol yapımı çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Bildik, “Bazı yollarda virajlarda patlamalar yapılıyor. 102 milyon liralık şuana kadar bir hak edişi yaptılar. İnşallah bittiğinde 19 tane keskin vijraj, 3 tane köy içinden çıkartılarak ve 6 metrelik yolumuz 12 metreye çıkacak. Bundan sonra Sulakyurt – Balışeyh arası 25 dakikaya düşecek. Şuanda 40 dakika. Hem 15 dakika zaman hem de aracın yakıtından ciddi bir tasarruf sağlanacak. İnşallah bu yılın sonunda bitirilmesi planlanıyor”

Son olarak Başkan Bildik yol yapımında emeği bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ve MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk’e ilçesi ve şahsı adına teşekkür etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı