Genel

Bahşılı Kasaba Kafeden Eğitim Desteği

MEMLEKETİMİZE GELEN DEPREMZEDE AİLELERE EĞİTİM DESTEĞI
KASABA KAFE’de örnek olacak bir uygulama hayata geçiriliyor. Depremzede ailelerin çocuklarina okul ve derslerden kopmamaları için ücretsiz etüt hizmeti veriliyor.
Yaşanan acı felaket sonrası evsiz kalan yüzbinlerce insana diğer illerimizde yaşayan vatandaşlarımız kucak açtı.
Depremzede ailelere maddi yardım göndermekle kalmayıp, evlerini, yurtlarını açan, yeniden Bi düzen kurabilmeleri için maddi , manevi desteklerini esirgemeyen illerden biri de Kırıkkale oldu.
Aralarında öğretmen, mühendis, avukat, bankacı, üniversite öğrencilerinin bulunduğu bir grup gönüllüsü organize eden Kasaba Kafe, ilimize yerleştirilen depremzede ailelerin sınavlara hazırlanan çocuklarına ders anlatmak, sorularını çözmek, sınav yılında olmayanların derslerine, ödevlerine yardımcı olmak maksadiyla kapılarını minik misafirlerine, kardeşlerine açıyor.
İlimize yerleştirilen depremzede ailelerin çocuklarına belirlen gün ve saatlerde ücretsiz eğitim verilecek. Kitap, defter, kırtasiye ihtiyaçları da karşılanacak olan öğrencilerimize ders anlatmakla kalmayıp, gönüllü psikiloglar, rehber öğretmenler ve çocuk gelişimcilerle psikolojik destek de verilecek. Ayrıca ders birimlerinde film gösterimleri, müzik dinledikleri gibi aktivitelerle çocukların ve gençlerimizin deprem psikolojisinden çıkmalarına yardımcı olunacak.
Yapılacak bu sosyal sorumluluk projesinin depremzede ailelere duyurulması noktasında tüm vatandaşların yardımına ihtiyaç duyulmaktadır. Memleketimize yerleştirilen bildiğiniz ailelerle iletişim kurularak kafeye yönlendirilmesi isteyen kasaba kafe yetkililerine ve organizasyonda emeği gecen herkese buradan şehrimiz adına teşekkür ediyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı