Genel

MHP siyasetine kadın eli değecek

MHP siyasetine kadın eli değecek 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi’nde hareketlilik yaşanıyor. Siyasete farklı bir bakış ve renk getirecek olan Aile ve Kadın Komisyonu eski Başkanı Av. Melike Boran İsmailoğulları, milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. İsamailoğulları, “Türk kadınının gücünü her alanda hep birlikte göstereceğiz” dedi.

KADININ GÜCÜ TOPLUMU YARATIR

Milletçi Hareket Partisi çatısı altında yaklaşık 3 yıldır Aile ve Kadın Komisyonu Başkanlığı görevinde bulunan Av. Melike Boran İsmailoğulları, milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Adeta gövde gösterisine dönüşen aday adaylığı tanıtım törenindeki kalabalık Taç Mahal Balo ve Düğün Salonu’na sığmadı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği tanıtım töreninde konuşan İsmailoğulları, MHP siyasetine kadın elinin değeceğine vurgu yaptı. İsmailoğulları, “2020 yılından bu yana bana verilen görevi onurla ve kadrolarımızla birlikte başarıyla yürüttük. Bu başarılı görevimizi daha ileriye götürmek amacıyla kadının gücünü her yerde göstereceğiz. Kadının gücü toplumu yaratır, kadının gücü dünyaya barış getirir. MHP’de Milletvekilliği Aday Adaylığımı açıklamak istiyorum” dedi.

DURMAYACAĞIZ, YORULMAYACAĞIZ

İsmailoğulları, “Keskin’in Kurşunkaya köyünden olan bu kardeşinize destek vermeniz en büyük temennimdir. Durmayacağız, beklemeyeceğiz, yorulmayacağız ve asla ihmal etmeyeceğiz. Kırıkkale’ye yeni bir nefes yeni bir ses olmak için kadınların her alanda gücünü göstermek MHP’de erkek hegomanyasının olmadığını kadınlarında var olduğunu göstermek için bu yola baş koydum. MHP’de her kapıya gideceğiz, her eli tutacağız milletimizin her ferdiyle kucaklaşacağız. Türk kadını geçmişten günümüze İstiklal Savaşı’nda canla başla mücadele etmiş konu vatan ve millet olduğunda erkeklerden bir adım geride kalmadığını kanıtlamıştır” ifadesinde bulundu.

BU SEÇİMİN KAZANANI CUMHUR İTTİFAKI OLACAK

MHP İl Başkanı Av. Murat Abalı, “Bizim kadrolarımız her zaman devletinin ve milletinin yanında olmuştur. MHP’nin bu gücü bu salonu dolduran hemşehrilerimizden dolayı kaynaklanmaktadır. Bu salonu dolduran iki bini aşkın gönüllülerimiz Melike Boran İsmailoulları’na destek vermek için buradalar. Buradaki bu ses, bu ateş tüm Kırıkkale’ye yayılacaktır. MHP’nin adayları bu kalabalıkları coşturacak kadar güçlü ve liyakatlidir. Bu seçimin kazananı aziz milletimizle birlikte Cumhur İttifakı olacaktır. MHP anlayışında adayın ya da aday adayının kim olduğu önemli değildir. Bizlerde önemli olan vatan ve millete olan hizmettir” dedi.

SİYASETİN İLKE VE ÜLKÜ MARKASIYIZ

Son olarak konuşma yapan MHP Kırıkkale Milletvekili MDK Başkanı Av. Halil Öztürk, “Bizim partimiz ben yoksam kimse yok diyenlerin değil, kimse yoksa ben varın diyenlerin omuzları üzerinde yükselen bir siyasi partidir. Mensubu olmaktan gurur duyduğum MHP, Türk siyasetinin ilke ve ülkü markasıdır. Türk devletinin sigortası ve milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanların bela paratoneridir. Bunun farkında olan Türk milleti ve Kırıkkaleli hemşehrilerimiz, Melike kardeşimizin aday adaylığı toplantısına büyük bir teveccüh göstermiştir” dedi.

KADIN ELİ DEĞERSE HER ŞEY GÜZELLEŞİR Öztürk, “Ben uzun yıllardır Kırıkkale’de siyaset yapıyorum. Hiçbir siyasi parti aday adaylık toplantısında hem alt hem de üst bölümün dolduğu böylesine büyük bir kalabalığı görmemiştir. Bu bize bir kez daha şunu gösteriyor MHP birinci parti olacak. Bu salonda inanmış yüzlerce ve binlerce değerli hemşehrilerimiz üç hilalin zaferi, Cumhur İttifakı’nın zaferi için ve Melike kardeşimize destek vermek için burada. Bir işe kadın eli değdiği zaman çok başka ve daha güzel bir hal alıyor. Kırıkkale siyasetine ve MHP’ye kadın eli değmiştir. MHP emin olun kadınların sahada olmasıyla büyük bir zaferin taşıyıcısı ve baş tacı olacaktır” şeklinde konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı