Güncel

ASKON Kırıkkale Şubesi, gerek deprem bölgesinde gerekse de Kırıkkale’de depremzedeleri yalnız bırakmıyorlar.

ASKON Kırıkkale Şubesi, gerek deprem bölgesinde gerekse de Kırıkkale’de depremzedeleri yalnız bırakmıyorlar. Şube Başkanı Savaş Geyik ve dernek üyeleri her akşam depremzede ailelerle iftar yapıyorlar.

6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilimizde büyük bir yıkıma neden olan deprem 50 bin vatandaşımızı da sevenlerinde ayırdı. Depremin ilk gününden itibaren tüm imkânlarını depremzedeler için seferber eden ASKON Kırıkkale Şubesi, bölgeye tırlarla yardım malzemesi göndermişti. ASKON, depremzedeleri Kırıkkale’de de yalnız bırakmadı.  ASKON Kırıkkale Şube Başkanı Savaş Geyik, eşi Nermin Geyik başta olmak üzere dernek üyeleri ve eşleri hem depremzedelere iftarlık yemek ikramında bulunuyorlar hem de gönül köprüsü kuruyorlar.

Şube Başkanı Geyik yaptığı açıklamada “ASKON Kırıkkale Ailesi olarak, her akşam üyelerimiz eşleri ile birlikte önceden programı hazırlanan ailelerle bir araya geliyoruz. İftar sonrasında ailelerimizle hasbihal ederek, istek ve ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında elimizden gelen çabayı sergiliyoruz. Bizim vazifemiz, onların hayatlarını kolaylaştırmak ve yaralarını sarmalarına yardımcı olmak.” dedi. Ramazan sonuna kadar devam edecek iftar programında günlük olarak beş aile ziyaret ediliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı