Siyaset

OCAK SOFRASINDA GÖNÜL BİRLİĞİ


Ülkü Ocakları Kırıkkale İl Başkanlığı her yıl olduğu gibi bu yılda ülkücü camiayı iftarda buluşturdu. Birlik ve beraberliğin sergilendiği yemekte hep birlikte dualar edildi.
HEP BİRLİKTE DUALAR EDİLDİ
MHP’nin kurucu genel başkanı merhum Alparslan Türkeş ve Ülkücü Şehitler anısına Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda ‘Ocak Sofrasında Gönül Birliği’ adı altında iftar gerçekleştirildi. Cumartesi Kapalı Pazarı’nda verilen iftarda Kahramanmaraş merkezli 11 il genelinde Kırıkkale’ye gelen depremzedeler de yer aldı. Birlik ve beraberliğin sergilendiği yemekte okunan ezan ile birlikte oruçlar açıldı. Kur’an-ı Kerim okunarak, dualar edildi.
TÜRK GENÇLİĞİNİN YARIM ASIRLIK YADİGARIDIR
Programın açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Akpınar, “Böylesine mübarek bir ayda ocağımızın helal sofrasında tüm ülküdaşlarımızla gönül birliği yapmaktan onur duyuyorum. Hepimizin bildiği üzere Ülkü Ocakları sözü sağlam özü sağlam olan, Türk gençliğinin yarım asırlık yadigârıdır. Ülkü ocaklı olmak ömrümüzün sonuna kadar taşıyacağımız bir şeref, lekesiz bir bayraktır. Rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendinin bizlere bırakmış olduğu ülkücü ülkücünün öz kardeşidir şiarını yaşatmak hepimizin boynunun borcudur. Yılmayacağız yıkılmayacağız, satanlardan olmayacağız, başaracağız başaracağız, başaracağız, kahrolsun şer odakları yaşasın Ülkü Ocakları” dedi.
14 MAYIS’TA CUMHUR İTTİFAKI YENİDEN İKTİDAR OLACAK
Ülkü ocaklarının kutlu bir davaya hizmet ettiğini, devletinin ve milletinin asla yanından ayrılmadığını vurgulayan MHP Milletvekili Av. Halil Öztürk, “Bugün bizleri bu sofrada bir araya getiren Ülkü Ocaklarımıza sonsuz teşekkür ederim. Ülkemizin dört bir yanında her ihtiyaç sahibinin yanında olan Ocaklarımız, yaşanan deprem felaketinde de ilk anda o bölgeye giderek, vatandaşlarımızın her türlü yardımına koşmuştur. Güçlü ve gelişime açık karakterde gençlerimizin, ülkücülerimiz var olduğu sürece bu memleketin sırtı yere gelmeyecektir. Ülkesine, ülküsüne sahip çıkan bu çelikten irade sahibi ülkücü kardeşlerimize bizler de inanıyor ve güveniyoruz ki; inşallah bütün gençlerimiz, bütün ülkemiz 14 Mayıs sabahı üzerine düşen görevi yerine getirecektir. Ankara merkezli politikalarıyla düşmana korku salan, ülkemize yönelik her türlü saldırıyı bertaraf eden Cumhur İttifakı, 15 Mayıs itibariyle daha da güçlü bir şekilde Türkiye’mizin güzel yarınları için üstün gayretlerini gösterecektir. Kırıkkale’de gezip dolaştığımız her yerde gördüğümüz; 15 Mayıs sabahında MHP’nin TBMM’de güçlü şekilde temsil edileceği ve de Cumhur İttifakı’nın yeniden iktidar olacağıdır.” şeklinde konuştu.
BU YİĞİTLERLE ZAFERE ULAŞACAĞIZ
MHP İl Başkanı Av. Murat Abalı ise, “Ülkü Ocakları bir evin tüten ocağıdır, Ülkü Ocakları Peygamber ocağıdır, devletimizin ve milletimizin asla sönmeyecek ocağıdır. Ramazan ayının bu bereketli sofrasında hemşehrilerimizle ve Ülkü Ocaklarımızın bu yiğit gençleriyle bir arada olmaktan büyük onur ve şeref duyuyorum. Allah birliğimizi daim etsin, Allah sofralarımızı bereketlendirsin. MHP olarak son viraja girmiş durumdayız. Ülkemizin, devletimizin ve milletimizin en önemli seçiminde Cumhuriyetimizin yüz yılık önemli seçiminde bu yiğitlerle birlikte zaferlere ulaşacağız” dedi.
SEÇİM BÜROSUNA KADAR YÜRÜYÜŞ GERÇEKLEŞTİRDİLER
Konuşmaların ardından vekil Öztürk, beraberindeki heyetle birlikte iftara katılan ailelerin sorun ve taleplerini dinleyerek çözüm için gerekli talimatları yerinde verdi. Programa MHP Milletvekili Av. Halil Öztürk, İl Başkanı Av. Halil Öztürk, merkez ilçe başkanı Faruk Akbulut, milletvekili adayları Melike Boran İsmailoğulları, Menderes Eray, Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Akpınar, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Programın sonunda kalabalık heyet Sevgi Yolu üzerinde bulunan seçim bürosuna kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı