Siyaset

MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk TYP Çalışanları Mağdur Edilmesin

MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk TYP Çalışanları Mağdur Edilmesin
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk; Toplum Yararı Projesi (TYP) kapsamında çalışanlara sahip çıkarak, bu sorunun en kısa sürede çözüme kavuşturulacağına inandığını söyledi.
TYP Kapsamında Çalışanların Beklentisi İçin Görüşmeler Yapacağım
Seçim çalışmalarını tam gaz sürdüren MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk; Kırıkkale’de toplumun her kesimiyle bir araya gelmeye devam ediyor. Son olarak Kırıkkale’de TYP kapsamında çalışanlarla biraya gelen Milletvekili Av.Halil ÖZTÜRK, “Farklı Bakanlıkların taşra teşkilatlarında; temizlik görevlisi, destek personeli ve güvenlikçi gibi 3 ilâ 6 aylık sürelerle TYP kapsamında çalışanlarımızı kadroya geçirebilmeli ve kıdem tazminatı ile diğer sosyal haklarını da, imkânlar çerçevesinde elbirliği ile teslim edebilmeliyiz. Zira halen kura ile iş hakkı elde eden bu çalışanlarımız, 6 ayın sonunda işsiz kalmaktadırlar. Aileleri ile birlikte geçim mücadelesinde olan bu vatandaşlarımıza ya bir defaya mahsus kadro verelim, ya da 6 aydan daha fazla çalışmalarının önünü açılması gerekli. Ben bu konuda üzerime düşeni yapacağım, ilgili Bakanlık, kurum ve kuruluşlarla görüşeceğim.” dedi.
TYP’lilerin TBMM’deki Sesiyim
MHP Milletvekili Av. Halil Öztürk; TYP kapsamında çalışanların her daim TBMM’de sesi olduğunu vurgulayarak; “TBMM’nin resmi internet sayfasında Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk’ün konuşmalarını açtığınızda görülecektir ki; TYP kapsamında çalışanlarımızın beklentilerini, taleplerini TBMM Genel Kurulu’nda dile getirmişizdir. Sadece TYP’li kardeşlerimiz değil, Kırıkkale’de sorunu, beklentisi olan her kesime, çözüme katkı sunabilmek adına konuşma, kanun teklifi veya yazılı soru önergesi ile destek verdim. İnanıyorum ki; TBMM açılır açılmaz, 28 inci dönemde TYP kapsamında çalışanlarımızın da, sorunları çözüm bulacaktır ve ben de gerekli en güçlü katkıyı sunacağım.” diyerek, TYP çalışanlarından destek sözü alarak, fotoğraf çektirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı