Siyaset

ROMANLARDAN CUMHUR İTTİFAKI’NA BÜYÜK DESTEK

ROMANLARDAN CUMHUR İTTİFAKI’NA BÜYÜK DESTEK
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili ve aynı zamanda 28 inci dönem MHP Kırıkkale Milletvekili Adayı Av. Halil Öztürk seçim çalışmaları çerçevesinde Kırıkkale’de faaliyet gösteren Roman Dernekleri ve üyeleriyle bir araya geldi. Roman vatandaşlar tarafından büyük ilgi ve teveccühle karşılanan MHP milletvekili Halil Öztürk önemli açıklamalarda bulundu.
ROMANLARDAN ERDOĞAN’A VE MHP’YE SANDIK KAPATMA SÖZÜ
Cumhur İttifakı’na tam destek vereceklerini dile getiren Kırıkkale Romanlar Derneği ve Aşiretleri, Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan’a Milletvekilliğinde ise Milliyetçi Hareket Partisi’ne sandık kapatma sözü verdi. MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk ile bir araya gelen Romanlar Derneği Yöneticileri ve Aşiret Liderleri, kendilerine her zaman yanlarında görmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Öztürk, toplantıda yaptığı konuşmada; “Kırıkkale sokaklarında Roman vatandaşlarımızla beraber büyüdük, bu yüzden Roman kardeşlerimizle bir araya geldiğim her an benim için çok anlamlıdır.’ dedi.
SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN 25 İLDE KOORDİNASYON MERKEZLERİ VAR
Konuşmasında Roman vatandaşlarının zaman zaman çeşitli sıkıntılarla karşılaştığını bildiğini ifade eden Milletvekili Halil Öztürk; ‘Cumhur İttifakı; Roman vatandaşlarımızla ilgili ne kadar sorun-sıkıntı varsa hepsinin üzerine kararlılıkla gitmiş ve çözüm üretmiştir. Mevzuatımızdaki ayrımcı ifadelerin ayıklanmasından tutun da, eğitimden sağlığa, istihdamdan sosyal yardımlara kadar her türlü yapıcı uygulamayı devreye koymuştur. Hatta ve hatta 8 Nisan tarihini ‘Romanlar Günü’ olarak ilan etmiştir. Yine Roman vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı 25 ilimizin Valilik bünyesinde koordinatör atanmıştır.’ dedi.
MHP’DE, CUMHUR İTTİFAKI’NDA KENETLENDİK
Konuşmasını şu şekilde sürdüren MHP’li Öztürk; ‘Kırıkkale’de yaşayan Roman vatandaşlarımızın bugün açıkladıkları kuvvetli desteğe çok teşekkür ediyoruz. Birlikte 14 Mayıs’a güçlü adımlarla yürüyoruz. Roman vatandaşlarımızın bütün haklarını, bütün sorunlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin en sıkıntılı, en sancılı dönemlerinde ülkesine, bayrağına sahip çıkan Roman vatandaşlarımız 14 Mayıs’ta yine sandık kapatacaklar. Bundan büyük gurur, bundan büyük onur olamaz. Hepsinden ayrı ayrı Allah razı olsun. Memleketi terörist işbirlikçilerine bırakmayacaklar. Türkiye Yüzyılı’nın romanını da Roman kardeşlerimizle birlikte yazacağız.’ dedi.
ROMANLARDAN ÖZTÜRK’E DESTEK SÖZÜ
Romanlar Dernek Başkanı Kadir Gezici, Roman Aşireti Lideri İsmail Gezici ve Kanaat Önderi Feyzullah Polat koordinatörlüğünde Romanlar ve Aşiretlerle bir araya gelinen, birlik ve beraberliğin hakim olduğu coşkulu toplantıda; MHP ve milletvekili adayları için sandık kapatma sözü verip, 14 Mayıs seçiminde MHP ile Halil Öztürk’ün yanında olacaklarını söylediler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı