Siyaset

Saygılı ; Tekirdağ Belediyesi’nin Söylediklerine Çok Üzüldüm Dedi

Tekirdağ Belediyesinin harcama limitimiz doldu diyerek depremzede vatandaşlarımızı kaldıkları otelden çıkarmış olmalarını üzüntü ile öğrendim.

Kıymetli hemşehrilerim bu yaşanan acı hadise sonrası, asrın felaketinin yaşandığı günlerden bugüne Belediyemizin yapmış olduğu faaliyetlerin bir kısmını sizin ile paylaşmak istedim.

Biz Kırıkkale Belediyesi olarak depremin yaşandığı ilk an hiçbir talimat beklemeden, hiçbir maliyet gözetmeden 6 Şubat gecesini sabaha bağlayan gece Kahramanmaraş’a yola çıktık. Yolda İçişleri Bakanlığımızın belediyelere yapmış olduğu görev dağılımı içerisinde bize depremin merkez üssü olan Pazarcık’ın verildiğini öğrendik. İyi ki talimat beklememişiz çünkü deprem bölgesine ulaşan, ilk enkaz altından can kurtaran belediyelerdendik.

Burada canlara dokunduk, enkaz atından vatandaşlarımızı sağ çıkarmak için çalıştık. Ardından ise şehri yeniden ayağa kaldırmak için enkazın temizlenmesi işine yöneldik, diğer taraftan çadır kentleri kurduk. Alt yapıya el attık, çadır kentlerde kalan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye yöneldik. Kurulacak olan Konteyner kentlerin alt yapısını hazırladık.

Kırıkkalemiz’de hazırlanan gıda kolilerini, yaşam malzemelerin, kadir şinaz hemşehrilerimin katkıları ile oluşturulan yardım/ihtiyaç malzemelerini bölgeye ulaştırdık.

Onlarca personelimiz ile onlarca aracımızla deprem bölgesindeydik, araçlarımız günlerce çalıştı, bölgeye giden yüzlerce aracın yakıtlarını karşıladık. Bölgeden istenilen ihtiyaç malzemelerini temin ederek buraya gönderdik.

Asrın felaketi ile karşı karşıya kalan vatandaşlarımıza yapılacak hiçbir yardım için maliyet hesabı yapmadık, yapmayızda. Çünkü biz Kırıkkaleliyiz. Dara düşünen yanında hep ilk biz oluruz. Bu bizim en güzel özelliklerimizdendir.

Bu özelliğimizin karşılığını aldığımızı, sizlerle de zaman zaman paylaştığımız mesajlarda gördük. Depremzede vatandaşlarımız “… gönderdiğiniz kazak üstümde…, …ikinci gün ulaşan o su için teşekkür ederim…,…iyiki varsınız Kırıkkale, kafamı nereye çevirsem sizden birileri var…, …bir haftada gelinmeyecek köyümüze Kırıkkale Belediyesi depremin ikinci günü geldi, Allah onlardan razı olsun…” gibi onlarca mesaj aldık.

Cumhurbaşkanımızın söz verdiği üzere, deprem zede vatandaşlarımıza devletimiz tarafından evleri teslim edilip, bu zorlu süreci atlatana kadar hep yanlarında olacağız. Aldığımız bir teşekkür, bir Allah razı olsun yaşanan büyük sıkıntıların aşılmasında bizlerin en büyük motivasyon kaynağı.

Elimizi asrın felaketinin yaşandığı bölgenin üzerinden çekmeyeceğiz. Onlar asrın felaketi ile karşılaşmış darda kalan dostlarımızdı. Biz onların gerçek dostuyduk ve bir şekilde ihtiyaçlarını bulur çaresine bakardık. Ki öylede de oldu.

Bu süreçte bizlerin her daim yanımızda olan, mensubu olmaktan her defasında gurur duyduğum Kırıkkaleli hemşehrilerime ve çalışma arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ederim.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı