Siyaset

Yahşihan’da Sungur Rüzgârı

1971 yılında Kırıkkale’de doğan Ahmet Sungur, ilk ve orta eğitimin Yahşihan’da, lise eğitimi Kırıkkale’de tamamladı. Kırıkkale Meslek Yüksekokulu Endüstriyel Otomasyon Bölümü mezunu olan Sungur, 1989 yılında Yahşihan Belediyesine memur olarak atandı ve Köy Hizmetleri bünyesinde elektrik teknikeri olarak görev aldı. 2009 yılı mahalli idareler seçiminde Yahşihan Belediye Başkanı seçilen Ahmet Sungur, 2014 seçimlerinde de yeniden belediye başkanlığına seçildi.

2019 yerel seçimlerinde beklemediği sonucu alan Sungur birşeylerin yanlış gittiğini anlamış olacak ki sahaları biran bile boş bırakmıyor.

Davet edildiği ve Çat kapı gittiği her yerde sevgiye boğulan Sungur emaneti almanın zamanı geldi ifadesini kullanıyor.

Yahşihan’ın çehresini degiştiren Sungur Kırıkkale’nin en çok nüfus yoğunluğu olan ilçe statüsünü elinde bulunduran Yahşihan büyümeye ve gelişmeye devam edeceğini bildiriyor.

2019 seçimi öncesinde seçim büromuzun açılışında bir konuşma yapmıştım. Konuşmamda söylediğim gibi “ben seçimden seçime meydana çıkıp düğünleri gezen, cenazeleri gezen, hastaları gezen bir adam olmadım. Allah’ta bize bunu nasip etmesin. Ben bu memleketin tozlu yollarında ki tozları yuttum, bu memleketteki garibanla birlikte akşam evinde beraber ağladım. Bu memlekette birinin düğünü varsa onunla birlikte omuz omuza halay çektim. Eğer cenazesi olan bir kardeşimiz varsa riya yapmadan tabutunu beraber taşıdım.” Bunların hiçbiri benim nazarımda seçim çalışması değil bir hemşerilik, komşuluk, kardeşlik vazifesidir. Ben çocukluğumdan bu ya bu vazifelerimi eksiksiz yerine getirdim. Benim gözümde seçim çalışması yapmak; kamuoyu yoklamaları yapmak, analiz ekibi kurmak, analizler doğrultusunda hayatın gerçeğine uygun projeler ortaya çıkartmaktır. Hayatın gerçeğine uygun diyorum çünkü kağıt, kalem aldıktan sonra yüzlerce proje yazabilirsiniz. Önemli olan o projelerin yapılabilirliğidir. Ahmet Sungur’un en önemli özelliği verdiği bütün sözleri tutması, açıkladığı bütün projeleri hayata geçirmesidir. Ben oy almak, seçim kazanmak için seçmenine bol keseden söz verecek, vaatte bulunacak, hayali projeler açıklayacak biri değilim. Bugün sahada çalışma yapan, insanların taleplerini ve şikayetlerini dinleyen bunu raporlayan, kamuoyu yoklamasını 7 gün 24 saat aralıksız yapan bir ekibimiz yer alıyor. Bu şikayet ve talepleri analiz eden, makul ve çözülebilir olmayanları eleyen bir analiz ekibimiz mevcut. Yine bu analizler doğrultusunda işi ekonomik yanından, yapılabilirlik durumuna kadar inceleyen ve geliştiren bir proje ekibimiz yer alıyor. Dostlarımızla, ekiplerimizle, hemşerilerimizle sürekli istişare halindeyiz, her gün toplantılar yapıyoruz. Bu toplantılar doğrultusunda çalışmalar yürütüyoruz. Propaganda sürecine girdiğimizde çok hazır bir şekilde seçmenlerimizin karşına çıkacağız.

Sungur, Yahşihan’a bir sözümüz var . Yeni fikir ve projelerle Yahşihan’da Sungur Dönemini Devam Ettirmeye geliyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı