Uncategorized

Karakeçili Kaymakamlığımdan Basın Açıklaması

‼️KAMOYUNA DUYURU ‼️

İlçemiz genelinde yapılacak olan düğünlerde,düğün sahiplerine ilgili polis merkezi amirliklerince;
-Ateşli silahlarla atış yapılmaması veya yaptırılmaması,
-Çevreyi rahatsız edecek ve trafiği tehlikeye düşürecek şekilde konvoy yapılmaması,
-İzinsiz havai fişek atılmaması,
-İlerleyen saatlerde gürültü yapılmaması hususları tebliğ edilerek uymayanlar hakkında, 5237 TCK’nın 170.Maddesi (Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye sokulması) ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 32.maddesinde “Emre Aykırı Davranış” kapsamında adli/idari işlem yapılacağı bildirilmektedir.

Karakeçili ilçemizde

01.01.2023 tarihinden 19.09.2023 tarihine kadar bölgemiz dahilinde Polis Merkezi Amirliğimize bildirilen düğün sayısı toplamda 22 olup; bu düğünlerde 5326 sayılı kanunun 32. Maddesi gereği Emre Aykırı Davranıştan 3’ü düğün sahibi olmak üzere toplamda 7 kişiye 9.065 TL idari yaptirim cezası uygulanmış ; bu tarihler arasında bölgemiz dahilinde izinsiz herhangi bir düğün yapılmamış, izinsiz havai fisek atılmamış, düğünlerde suç ve suç unsuruna rastlanılmamıştır.

Çelebi ilçemizde ise

01.01.2023 / 19.09.2023 tarihleri arasında sorumluluk alanımızda toplam 9 adet düğün,nişan, asker gecesi vb etkinlik yapılmıştır.Bu etkinlikler kapsamında 01.07.2023 günü bir şahsın ev sahipliği yaptığı düğünde 5326 sayılı Kanunun 32. Maddesine istinaden ilgili şahsa“Emre Aykırı Davranıştan” 1295 TL idari yaptırım cezası uygulanmıştır.

İlçelerimizde yorgun mermi şikayetleri bu dönemde sıklıkla artmaktadır. Evlerin balkon ve çatısına ; işyerlerine ve dahi çocuk parklarına yorgun mermilerin isabet ettiğini tespit etmiş bulunmaktayız.

İlçe Emniyet Amirliklerimize bağlı ekiplerimiz tarafından huzur ve güven ortamının devamlılığının sağlanması amacıyla denetimlerimize kararlılıkla devam edilecektir.

Unutmayalım ki;
En mutlu gününüzde sizin sevinçleriniz bir başkasının üzüntüsü olmasın. Mutluluğunuza kurşun sıkmayın, Düğünlerde silahlar atılmasın, hayatlar solmasın, Silahtan çıkan ses kaybedilen bir nefes olmasın…

Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı