Siyaset

Saygılı; KIRIKKALE İÇİN HAZIRIZ KARARLIYIZ

Çözersek biz çözeriz, yaparsak yine biz yaparız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3’üncü kez aday gösterilen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ak Parti İl binası önünde binlerce kişinin katılımı ile karşılandı. Ak Parti Belediyelerinin hizmet yarışında birbirleri ile yarıştığını ifade eden Ak Parti Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Saygılı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm Kırıkkalelilere selamlarını ileterek konuşmasına başladı.

Saygılı Coşkuyla karşılandı

İlk olarak şehrin alt yapı konusuna değinen Mehmet Saygılı, geride kalan dönemde önceliklerinin iş ve aş olduğunu dile getirdi. Kırıkkale’nin ve Kırıkkalelilerin gelecek kaygısını ortadan kaldırmak için yoğun çaba harcadıklarını ifade eden Saygılı “Biz hiçbir zaman bugünün peşinde olmadık. Önceliğimiz Kırıkkale’nin geleceği oldu. Kırıkkaleli hemşerilerimizin, evlatlarımızın kardeşlerimizin geleceğini kurtarmak oldu. Çok şükür Roketsan yatırımı ile artık çocuklarımız iş aş bulmak için Kırıkkale’den çıkmak zorunda kalmayacak. Kırıkkale yeniden savunma sanayinin merkezi, nüfusu artan bir şehir olacak” dedi.

Otobüsü olmayan şehre Belediye otobüslerini getirdiklerini, yeşil alanı çok kısıtlı olan ve bulduğu her yere yeşil alan çalışması yaparak şehri daha yaşanabilir hale getirdiklerini belirterek, bu alt yapı sorununu da ‘çözersek biz çözeriz, yaparsak yine biz yaparız’ dedi. Saygılı “Dün geleceğin planlamasını yapmanın çabasındaydık. Bugünün peşinde olmadık. Bugün Kırıkkale’nin bir altyapı sorunu var. Bunu da önümüzdeki 5 yıl içerisinde yapacak olan yine biziz. Bu sorunu çözecek olan yine AK Parti, bu altyapıyı yapacak olacak yine biziz” dedi.   

‘Söz veriyorum’

Sorunun farkındayız, alt yapı yeni gelişmiş bir sorun değil, şehrin birikmiş yüz yıllık bir sorunu, biz kısa vadede vatandaşlarımızı mağdur etmeden neler yapabiliriz onun derdindeyiz. Tıpkı Roketsan gibi tıpkı askeri birlik gibi, tıpkı otobüslerimiz gibi, tıpkı büyük Şehir parkımız gibi, tıpkı bilim merkezimiz gibi büyük projelerimizi nasıl hayat geçirdi isek, bu alt yapıyı da burada sizlerin huzurunda söz veriyorum. Allah’ın da yardımı ile bu sorunu çözmek yine bize nasip olacak’ dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı