Genel

BAŞARAN KOLEJİ ÖĞRENCİSİ MİLLİ HALTERCİ İSRAİL’E UĞURLANDI

BAŞARAN KOLEJİ ÖĞRENCİSİ MİLLİ HALTERCİ İSRAİL’E UĞURLANDI

​Özel Başaran Koleji öğrencisi, Türkiye şampiyonu, Avrupa ikincisi milli Halterci Hakan Şükrü Kurnaz İsrail’de düzenlenecek olan Avrupa Halter şampiyonası kampına katılmak üzere uğurlandı.

​Kırıkkale Özel Başaran Koleji Öğrencisi milli halterci Hakan Şükrü Kurnaz Aralık ayında İsrail’de düzenlenecek olan Avrupa Halter Şampiyonası kampına katılmak üzere uğurlandı. 7 Kez Türkiye Şampiyonu olan ve 2018 Avrupa Halter Şampiyonası 2. Si olan milli sporcu İsrail’de düzenlenecek müsabakalar öncesi Bursa’da kampa girecek.

‘Bayrağımızı dalgalandırmak için gidiyorum’

​Özel Başaran Koleji kurucusu Onur Başaran, okul idarecileri ve öğretmenleri tarafından uğurlanan milli sporcu ‘Milli marşımızı çaldırmak ve bayrağımızı dalgalandırmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Altın madalya ile ülkemize dönmeye çalışacağım’ diye konuştu.
Milli halterci Hakan Şükrü Kurnaz, 5 yaşında ağırlıklarla oynayarak başladığı halterde genç yaşta elde ettiği başarıların ardından hedefini olimpiyat şampiyonluğu olarak belirledi. En son Denizli’de düzenlenen Naim Süleymanoğlu Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası’nda 138 kilo kaldırarak hem Türkiye hem de Avrupa rekoru kıran milli halterci Kurnaz, olimpiyatlarda altın madalyaya gözünü dikti. Milli sporcu, 2018 yılında İtalya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda koparmada 125 kilo kaldırarak Türkiye’ye gümüş madalya kazandırdı. Halterde 7 Türkiye şampiyonluğu ve 5 Türkiye rekoru bulunan Kurnaz, hedefi olan olimpiyat şampiyonluğuna ulaşabilmek için günde çift antrenman yaparak çalışmalarına devam ediyor. Milli halterci Kırıkkale Özel Başaran Kolejinde lise eğitimini de sürdürüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı