Güncel

Vali Sezer Üniversite’de

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Üniversite Öğrencileri İle Bir Araya Gelerek Aşure Etkinliğine Katıldı.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer Üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek hem aşure etkinliğine katıldı hemde yeni kayıt olan öğrencilere hoş geldiniz temennisinde bulundu.

Vali Yunus Sezer, Kırıkkale Üniversitesince düzenlenen “Üniversitenize ve Şehrinize hoş geldiniz” etkinliğine katıldı.
Vali Yunus Sezer, Kırıkkale Üniversitesi Stadında düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, bu yılın eğitim ve öğretim açısından hayırlı ve bereketli geçmesini diledi.
İl yöneticileri olarak öğrencilerden gelecek her türlü talep karşısında kayıtsız kalmayacaklarını dile getiren Sezer, “Kırıkkale insanımız Anadolu insanının safi pak halinin tezahür etmiş hali. Kırıkkale yaşandıkça farkında olunabilecek bir il. ” dedi.
Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan da bugün önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını belirterek, etkinliğin temel amacının yeni gelen öğrencilere eğitim süresi boyunca neler yapacaklarıyla ilgili söz vermek ve onlardan söz almak olduğunu aktardı.
Kırıkkale’nin ve Üniversitenin Türkiye‘deki en emin ve güvenli şehir ve üniversitelerinden birisi olduğuna işaret eden Aslan, öğrencilerin yapacağı sosyal sorumluluk projelerinde ellerinden gelen desteği vereceklerini kaydetti.
Daha sonra Üniversiteye en yüksek puanla yerleşen Tıp Fakültesi öğrencisi Gökdeniz Babadağ’a, Vali Sezer ve Rektör Aslan tarafından çeşitli hediyeler verildi.
Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri tarafından verilen konserin ardından öğrenci topluluklarının açtığı stantlar gezilerek, öğrencilere aşure ikram edildi.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı