GenelGüncel

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz İŞKUR basın açıklaması

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın Kamuoyu Mesajı;
İŞKUR tarafından yapılan ve Kırıkkale genelinde tüm okullarda uygulanan “Milli Eğitime Yardımcı Eleman” dağıtımı kapsamında Kırıkkale genelinde toplamda 400 İŞKUR personeline istihdam sağlanmıştır. Ancak başta Yahşihanımız olmak üzere Kırıkkale’nin merkez ve ilçelerine yapılan dağıtım başından sonuna kadar adaletsizdir.
Kırıkkale Merkez nüfusu 196,645 ve 129 okulu var iken toplamda 320 kişi verilmiştir. İlçelerimizden birinin 6120 nüfusu, 6 okulu var iken 34 kişi verilmiştir. Bir diğer ilçemizin 10,266 nüfusu, 15 okulu bulunurken 42 kişi verilmiştir.Oysa Yahşihan’ımızın ise 28,285 nüfusu, 19 okulu 3 bin öğrencisi ve 45 bin üniversite öğrencisi varken verilen eleman sayısı 34 olarak belirlenmiştir. Bu Yahşihan’da eğitim gören çocuklara verilmiş bir cezadır.
Kırıkkale’nin çeşitli bölgelerinden Yahşihan’ımıza öğrenci göndermek isteyen velilerimiz bulunmaktadır. Okulların bu şartlarda velilere para verin okul temizlenmiyor, okulların temizlenmesi gerekmekte gibi taleplerde bulunmasının önünü açacaktır. Bu durumda velilerimize ilave külfetler binecektir.Biz Yahşihan Belediyesi olarak okullarımızı temizleriz hatta bende temizlerim ancak devlet böyle bir imkân veriyorsa, devlet olduğunu hissettirmek istiyorsa adil olmak zorundadır.
Kamuoyuna Saygılarımla.
Osman TÜRKYILMAZ

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı