Genel

Hastane yemeğinde kertenkele çıktığı iddia ediliyor!

Kırıkkale ilinin Karakeçili ilçesinde bulunan bir devlet hastanesinde günlük personeller için çıkan yemekte  kertenkele çıktığı iddia edildi. Şikayet üzerine Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü İnceleme Başlattı.

09.10.2019 Tarihinde Kırıkkale İl sağlık müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya üzerinden yapılan yayınlar nedeniyle, Karakeçili ilçemize bağlı devlet hastanemizde personel için çıkan yemeğin uygun olmadığı ve uygunsuz yemek iddiası dolayısıyla gerekli işlemler başlatılmış olup, araştırmalar sonucuna göre gerekli cezai işlemler yapılacaktır denildi.

Sosyal medya hesabı üzerinden fotoğraf paylaşarak açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç ise; “Biz Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi ve Tıp Fakültesi hastanesindeki yemekhane hijyeni, yemek listesi ve yemekhanedeki ayrımcılık ile uğraşırken, son noktayı Karakeçili ilçe devlet hastanesinde yemeğin içinden çıkan yarı pişmiş kertenkele koydu. sağlık çalışanları ve hastalarımız insani koşullarda yemek yemeyi hak ediyor” şeklinde tepkisini dile getirmişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı