GenelGüncel

Osman Türkyılmaz’dan Basın Açıklaması

Değerli Yahşihanlı Hemşerilerim, Değerli Basın Mensubu Arkadaşlarımız,
Öncelikli Cumanızı Tebrik Eder kabul olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.
Bugün burada tarihi bir buluşma gerçekleştiriyoruz.

Efendimiz’in, Hazreti Hamza’ya söylediği ‘Yavaş yürü ey Hamza. Yürüyüşün ölümü korkutuyor’ sözünü hatırlatan Hamza’lar geliyor! Ali’ler geliyor! Ubeyde’ler geliyor!

“Ente Mevlana Fensurna Alel Gavmil Kafirin!
Türk Milleti haklı,meşru ve tarihe yine adını yazacak mücadele sürecini sağlam bir inançla, tavizsiz bir iradeyle başlatmış, Suriye’nin kuzeyine beklenen ilk hamleyi yapmıştır.
Güney sınırlarımız boyunca açılmak istenen terör koridorunun ,kurulmak istenen terör devletinin imha edilmesi amacıyla kararlı siyasetini ve kahramanca ruhunu devreye sokmuştur.

Barış Pınarı Harekatı’yla Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası ve milli varlığını çok ciddi şekilde tehdit eden hain ve bölücü terör örgütlerinin yuvalandığı coğrafi alanlarda onlarö etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmıştır.

Barış Pınarı Harekatı’nın yürekten ve tam bir destekle arkasında ve yanındayız.
Terör örgütlerinin belinin kırılması, Türkiye’yi kuşatma ve kundaklama niyetine haiz odakların oyunlarının bozulması artık kaçınılmaz bir mecburiyet olmuştur.

Uluslararası hukuk ve meşruiyet ölçülerine harfiyen uygun olan Barış Pınar Harekâtı’yla Suriye’nin kuzeyinde ülkemizin kara sınırlarına paralel olacak şekilde hem güvenli bölge tesis edilecek hem de bölgeye huzur, sükûnet ve istikrar yerleşmiş olacaktır.
Türk Milleti terörle yaşamaya alışmayacak, bu zillete asla tahammül göstermeyecektir.

Sizlere dağıttığımız bayrakları asarak Yahşihan’ımızı bir gelincik tarlasına dönüştürelim.Kuran-ı Kerimlerimizi ve Fetih suremizi de okuyarak Mehmet’imizin ayağına taş değmemesi için dua edelim.

Barış Pınarı Harekatı’na katılan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin her bir ferdini gönülden kutluyor, hepsinin gözlerinden öpüyor, üstün başarılar diliyorum.

Türkiye’nin ve Türk milletinin Cenap-ı Allah yardımcısı olsun.
Gazamız mübarek, zaferimiz mutlak olsun..

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı