Güncel

Vali Yunus Sezer’le Bir Yıl

Kırıkkale Valisi Sayın Yunus Sezer’in Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi İle Kırıkkale Vali Olarak Atanmasından Bu Yana 1 Yıl Gibi Bir Süre Geçti.

Kırıkkale Eski Valisi Sayın İlker Haktankaçmaz’dan boşalan makama Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Sayın Yunus Sezer Vali olarak atanmıştı. Göreve geldiği günden bu yana yaklaşık bir yıl gibi bir süreyi geride bırakan Sezer, bir çok ilke imza atarak vatandaşların gönlünde taht kurdu.

Kırıkkale insanı vefalıdır Memleketine hizmet eden hiçbir bürokratı unutmaz, Vali Yunus Sezer’de kısa zaman zarfında Halkın gönlüne girmeyi başardı.

Öncelikle Vatandaşla buluşma adı altında halk toplantıları düzenledi, imkanlar el verdiği ölçüde herkesi teker teker dinledi. Sorunlarını sıkıntılarını, dertlerini izah eden vatandaşlarla ilgilendi imkanlar doğrultusunda çözdü ve çözmeye çalıştı. Artık vatandaşlar bir sonraki toplantı ne zaman olacak diye heyecanla bekler oldu. Çünkü vatandaşını dinleyen sorunlarını çözüme kavuşturan bir Devlet adamı Bir Vali vardı halk bunu artık görmüştü.

Yolu olmayan köylere yeni yol, suyu olmayan köylere su, iletişim hatlarında problemi olan her yere ulaşıyor, durumu yerinde inceliyor ve gerekli talimatları veriyordu. Bununla yetinmeyip belirli zamanlarda yerinde inceleme yapıp eksik gördüğü noktalarda ek olarak talimatlarını veriyor, hizmetin sonuçlanmasını bizzat kendisi takip ediyordu.

Kırıkkale merkez başta olmak üzere ilçeler ve köylere ziyarette bulunuyor vatandaşla gerek ayak üstü gerek ev ziyaretlerinde bulunup çaylarına ortak olup sohbet ediyor ve sıkıntılarını problemlerini yerinde dinliyordu, Artık vatandaşlar arasında keşke bu Vali uzun yıllar burada kalsa Kırıkkale’ye hizmet etse sözleri kulaktan kulağa dolaşıyordu, Böyle bir Vali’yi kim sevmez? yada kim istemez? Vatandaş kendisine değer veren bir yönetici bir bürokratı elbette sever, değer verir.

Gelinen bu noktada 1 yılı geride bırakan Valimiz Sayın Yunus Sezer, Kırıkkale’ye kısa zaman zarfında bir çok proje yaptı çoğunu hayata geçirdi, bir çoğuda hala yapım aşamasında ve tamamlanmak üzere Memleketimize yaptığı hizmetlerden dolayı kendilerine teşekkür ediyor, başarılar diliyor uzun yıllar kısmet olursa kendilerini Kırıkkale Valimiz Olarak görmek istiyoruz, Çoğu Vatandaşın hemfikir olduğu bir durum.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı